Newsletter

Leadec wyprodukował półmilionowe koło dla MAN

09.04.2024, 10:21aktualizacja: 09.04.2024, 10:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Leadec Holding BV & Co. KG
PR Newswire/Leadec Holding BV & Co. KG

STUTTGART, Niemcy i GLIWICE, Polska, 9 kwietnia 2024 r. /PRNewswire/ -- Leadec wyprodukował półmilionowe koło dla fabryki samochodów ciężarowych MAN w Niepołomicach. Zostało ono uroczyście przekazane podczas ceremonii pod koniec stycznia i będzie wyeksponowane w zakładzie. Od sierpnia 2022 r. Leadec odpowiada za montaż felg i opon dla największej fabryki pojazdów ciężarowych w Europie.

„Pół miliona dostarczonych kół jest dowodem na znakomitą współpracę z firmą MAN na wszystkich polach, zarówno w dziedzinie produkcji, jak i jakości czy logistyki. Składam podziękowania dla całego zespołu, który wykonał wspaniałą pracę polegającą na dostarczeniu gotowych kół just-in-time i just-in-sequence" - mówi Przemysław Pendrowski, prezes Leadec Polska.

Montaż felg i opon odbywa się w hali montażowej w Kokotowie, niedaleko zakładu w Niepołomicach. Zespół liczący 112 pracowników produkuje 40 tysięcy kół miesięcznie, dzięki czemu w systemie trzyzmianowym z linii produkcyjnej może zjechać 240 pojazdów ciężarowych dziennie. Produkcja jest zorganizowana zgodnie z systemem planowania produkcji MAN, z zachowaniem 24-godzinnego buforu. Dziesięć ciężarówek każdego dnia dostarcza do zakładu produkcyjnego w pełni zmontowane zestawy felg i opon, gotowe do finalnego montażu produkcyjnego.

Leadec działa w Polsce od 1998 r. w oddziałach w Gliwicach, Polkowicach i Poznaniu lub bezpośrednio w zakładzie klienta. Oprócz montażu felg i opon, firma koncentruje się także na projektach w dziedzinie automatyzacji i instalacji, utrzymania ruchu maszyn produkcyjnych, zarządzania infrastrukturą techniczną i czyszczenia technicznego. Niezależnie od swojej silnej pozycji w branży motoryzacyjnej, ten dostawca usług technicznych jest również aktywny w innych sektorach przemysłu produkcyjnego, takich jak przemysł lotniczy i spożywczy.

Więcej o Leadec

Leadec jest wiodącym na świecie dostawcą usług technicznych na potrzeby całego cyklu życia zakładu i infrastruktury towarzyszącej. Firma mająca centralę w Stuttgarcie, zatrudniała w 2023 r. około 23 tysiące osób na całym świecie, notując obrót ponad 1,24 mld euro. Leadec wspiera swoich klientów w całym łańcuchu dostaw produkcji od ponad 60 lat i działa w ponad 350 lokalizacjach, często bezpośrednio w zakładach i obiektach klienta.

Globalne usługi Leadec obejmują: usługi projektowe (planowanie i optymalizację produkcji, automatyzację, informatyzację produkcji), instalację (instalację elektryczną, instalację mechaniczną, relokacje), utrzymanie techniczne (utrzymanie ruchu maszyn i czyszczenie techniczne), wsparcie (zarządzanie obiektami technicznymi, zarządzanie infrastrukturą techniczną i logistykę), a także inne lokalne usługi. Cyfrowa platforma biznesowa Leadec.os jest kompleksowym rozwiązaniem, które umożliwiło cyfryzację wszystkich procesów usługowych w ramach jednego systemu.

Aby dowiedzieć się więcej o Leadec, wejdź na stronę:

https://www.leadec-services.com

Aby dowiedzieć się więcej o Leadec Polska, wejdź na stronę: https://poland.leadec-services.com

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2381564/Leadec_Poland.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2064673/4636478/Leadec_Logo.jpg

Źródło: Leadec Holding BV & Co. KG

KONTAKT:

Dr. Marion Hebach

Dyrektor ds. komunikacji globalnej

Leadec Holding BV & Co. KG

Meitnerstraße 11

70563 Stuttgart

Niemcy

tel. +49 711 78 41-174

e-mail: media@leadec-services.com

www.leadec-services.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.04.2024, 10:21
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ