Newsletter

Legnica: Kolejne inwestycje drogowe

23.02.2024, 17:19aktualizacja: 23.02.2024, 17:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica
Zgodnie z deklaracjami jeszcze w tym roku czeka nas kompleksowa przebudowa ul. Łowickiej na osiedlu Piekary oraz budowa nowej drogi, czyli przedłużenie ulicy Mickiewicza w kierunku alei 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Szybko będziemy mogli dostać się od nowego ronda przy placu Słowiańskim do ronda przy Letnim Parku Wodnym AquaFun.

Oprócz drogi wybudowane będą również chodniki, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie. Inwestycja ta bez wątpienia przyczyni się do poprawy układu komunikacyjnego w centrum miasta.

Prezydent Legnicy przedłożył radnym zmiany do budżetu zakładające zwiększenia budżetu dla tych inwestycje o ponad 3 mln zł. Jeszcze w tym miesiącu Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta w Legnicy ogłosi przetarg na inwestycję na ul. Mickiewicza.

- Inwestycje drogowe to istotny krok w rozwoju miasta, a ich realizacja potwierdza naszą determinację w tworzeniu nowoczesnej i funkcjonalnej przestrzeni miejskiej – powiedział Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.02.2024, 17:19
Źródło informacji UM Legnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii