Newsletter

Legnica: Lions Clubs przekazał blisko 200 tys. zł na wyposażenie miejskiej bursy

17.05.2023, 08:22aktualizacja: 17.05.2023, 08:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica
W Urzędzie Miasta w Legnicy podpisano umową darowizny, pomiędzy Stowarzyszeniem Klubów Lions a dyrektorem V Liceum Ogólnokształcącego. Donatorzy przekazali blisko 200 tys. na zakup wyposażenia bursy znajdującej się przy ul. Żółkiewskiego w Legnicy.

Od wybuchu wojny na Ukrainie obiekt ten stał się schronieniem dla Ukraińców uciekających przed skutkami konfliktu za wschodnią granicą Polski. Zgodnie z zawartą umową pieniądze powinny być wykorzystane do końca czerwca tego roku. Zakupione zostaną między innymi szafy, łóżka, stoły, kołdry, poduszki, lampki, pościele, wieszaki oraz kosze na śmieci.

Umowę podpisał Jerzy Ciesiul, gubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions oraz Piotr Niemiec, dyrektor V Liceum Ogólnoształcącęgo w Legnicy, który aktualnie administruje bursą przy ul. Żółkiewskiego.

- Realizujemy szereg misji charytatywnych. Od ubiegłego roku aktywnie włączyliśmy się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zrealizowaliśmy już ponad 100 programów na kwotę ponad 8 mln zł - powiedział Jerzy Ciesiul.

- Te pieniądze stanowią ważny zastrzyk finansowy na adaptację tego obiektu. Liczymy oczywiście, że wojna jak najszybciej się zakończy i te pomieszczenia będą mogły służyć mieszkańcom Legnicy – powiedział Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Warte przypomnienia jest to, że Legnica otrzymała już dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 3 mln 451 zł na remont bursy przy ul. Żółkiewskiego. Zakres robót obejmuje m.in.: docieplenie elewacji, wymiana pokrycia dachowego oraz stolarki okiennej, remont 46 pokoi, w tym 12 z łazienkami.

Misją Stowarzyszeń Klubów Lions jest kreowanie i umacnianie u wszystkich ludzi ducha zrozumienia dla potrzeb humanitarnych, poprzez ofiarowywanie ochotniczej służby, zaangażowanie społeczne i międzynarodową współpracę. Każdy z Klubów Lions ma pełną autonomię w wyznaczaniu celów działania, wspierającego osoby, organizacje i instytucje lokalne. Dla osiągnięcia efektu dużej skali, wysiłki poszczególnych Klubów bywają często łączone we wspólnych programach regionalnych, krajowych i w akcjach ogólnoświatowych.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.05.2023, 08:22
Źródło informacji UM Legnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii