Newsletter

Biznes i finanse

Legnica: Nowe miejsca pracy w Legnicy

13.06.2022, 20:52aktualizacja: 13.06.2022, 20:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. archiwum VIESSMANN
Fot. archiwum VIESSMANN
Viessmann rozszerza swoją działalność w Legnicy. Władze spółki chwalą kompetencję pracowników oraz dobrą współpracę z lokalnymi władzami. W ubiegłym tygodniu wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego zakładu.

Firma rodzinna Viessmann, jest jeden z wiodących na świecie dostawców zrównoważonych rozwiązań w zakresie klimatu (ogrzewanie, chłodzenie, chłodnictwo, woda i jakość powietrza) oraz energii odnawialnej. W Legnicy spółka buduje nową siedzibę. 9 czerwca zainaugurowano budowę nowej siedziby uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego.

- Cieszy fakt, że światowy potentat specjalizujący się w systemach grzewczych i chłodniczych rozbudowuje swój zakład w Legnicy. To nie tylko dodatkowe miejsca pracy, ale również wpływy do budżetu miasta, co umożliwi nam dalszy rozwój i kolejne realizacje inwestycji oczekiwanych przez legniczan – komentuje obecny podczas ceremonii Krzysztof Duszkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy.

Rynki chłodnicze w Europie Środkowej będą ważnym elementem wzrostu w nadchodzących latach, co skłoniło firmę do podjęcia decyzji o budowie zakładu w Polsce. Viessmann Refrigeration Solutions stawia sobie za cel opracowywanie najnowocześniejszych produktów przy jednoczesnym prowadzeniu działalności w sposób jak najbardziej efektywny i zrównoważony. Nowy zakład w Legnicy oferuje odpowiednie warunki do realizacji tego celu.

- Nowa siedziba firmy Viessmann będzie wyrazem naszego nieustającego zaangażowania w dalszy rozwój branży chłodniczej. Legnica oferuje nam dobrą bazę do bycia blisko naszych głównych rynków w Europie Środkowej, odzwierciedlając nasz cel tworzenia przestrzeni życiowych dla przyszłych pokoleń - powiedział Max Viessmann, prezes zarządu grupy Viessmann podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego.

Otwarcie nowej lokalizacji planowane jest na koniec 2022 r. Obecnie trwa proces rekrutacji zespołu. Projekt ten jest największą pojedynczą inwestycją firmy Refrigeration Solutions od momentu jej powstania w 2013 roku. W końcowej fazie rozbudowy, w nowym zakładzie w Legnicy ma pracować 200 osób.

- Cieszymy się, że mamy możliwość rozszerzenia naszych możliwości bliżej naszych klientów. Szczególnie cieszymy się z zaangażowanych i kompetentnych ludzi, z którymi już współpracujemy, a także z dobrej współpracy pomiędzy lokalnymi władzami. Wspólnie możemy sprawić, że nowa siedziba firmy Refrigeration Solutions odniesie wielki sukces - powiedział Frank Winters, dyrektor generalny firmy Viessmann Refrigeration Solutions.

O firmie Viessmann:
Viessmann to spółka rodzinna założona w 1917 roku jako producent techniki grzewczej. Obecnie jedn z wiodących na świecie dostawców zrównoważonych rozwiązań dla klimatu (ogrzewanie, chłodzenie, woda i jakość powietrza) oraz energii odnawialnej. Zakład w Legnicy istnieje od ponad 20 lat i zatrudnia obecnie ponad 1 200 pracowników.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.06.2022, 20:52
Źródło informacji UM Legnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ