Newsletter

Legnica: Przetarg na przebudowę skrzyżowania ul. Jaworzyńskiej z LSSE

03.07.2023, 16:51aktualizacja: 03.07.2023, 16:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica
Ogłoszony został przetarg na przebudowę skrzyżowania ul. Jaworzyńskiej z drogą gminną na rondo turbinowe w pobliżu zakładów Winkelmann w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycja będzie realizowana formule zaprojektuj i wybuduj. Jej celem jest poprawa warunków obsługi i rozwoju terenów inwestycyjnych. Termin składania ofert do 31 lipca.

Na tę ważną inwestycję drogową Legnica otrzymał blisko 29,4  mln zł dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych. Obejmie ona oprócz budowy ronda turbinowego także powstanie ścieżek rowerowych, chodników, oświetlenia, przebudowę kanalizacji deszczowej. Planowany termin realizacji w latach 2023 – 2026.

Prezydent Tadeusz Krzakowski podkreśla, ze rozwój infrastruktury zwiększającej atrakcyjność inwestycyjną miasta jest jednym z priorytetów. I właśnie przebudowa skrzyżowania na ul. Jaworzyńskiej jest kolejnym tego przykładem. – Dzięki powstaniu w tym miejscu ronda turbinowego znacznie poprawi się dojazd i wyjazd z zakładów LSSE, przepustowość, płynność i bezpieczeństwo ruchu pojazdów – dodaje prezydent Tadeusz Krzakowski.

Ul. Jaworzyńska jest jedną z najważniejszych arterii w mieście. Stanowi połączenie autostrady A4 - w ciągu obwodnicy zachodniej z  drogami ekspresową S3, krajową nr 94 i wojewódzką nr 364. Jest także główną trasą dojazdową do LSSE zarówno dla pracowników jaki i dostaw. To powoduje duże natężenie ruchu i zatory. Budowa ronda znacznie te trudności usunie.

Przypomnijmy, że wcześniej została otwarta nowa arteria komunikacyjna w rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka. Ten bardzo ważny dla naszego miasta układ komunikacyjny usprawnił dojazd do wielu newralgicznych miejsc. Połączył m.in.  atrakcyjny teren inwestycyjny z istniejącymi i powstającymi zakładami oraz drogami A4 i S3. Po włączeniu jej do budowanej obecnie zbiorczej drogi południowej (etap III) odciąży ruch w centrum miasta, ułatwi też dojazd do osiedli, szkół i szpitala i zakładów Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  

Powstała też droga klasy Z, łącząca ul. Giełdową (dawną Myśliwską) z terenami produkcyjno-usługowymi (tzw. Legnica II) i obwodnicą zachodnią. Budowa tej drogi była  kontynuacją zakończonej kilka lat temu inwestycji, związanej z uzbrojeniem i budową ul. Boiskowej, Handlowej i Myśliwskiej, które skomunikowały atrakcyjne tereny inwestycyjne (Legnica II) z ul. Jaworzyńską, obwodnicą zachodnią i autostradą A-4.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.07.2023, 16:51
Źródło informacji UM Legnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ