Newsletter

Biznes i finanse

Legnica: Tegoroczny budżet miasta zwiększony o ponad 2,1 mln zł

30.09.2021, 20:08aktualizacja: 30.09.2021, 20:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica
Na wniosek prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego Rada Miejska, podczas sesji 27 września, zwiększyła tegoroczne wydatki budżetowe o kwotę 2.118.629,00 zł.

Między innymi o ponad 697 tys. zł zwiększą się jeszcze w tym roku nakłady z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych.

Przebudowane za kwotę 85 tys. zł będą m.in. przejścia: droga krajowa nr 94, ul. Chojnowska, ul. Wrocławska/ul. Różana, ul. Wrocławska/ul. Wandy/ul. Ziemowita, w ciągu ul. Wrocławskiej/ul. V Dywizji Piechoty/ul. Dąbrówki czy droga gminna nr 107455D ul. Hutników.

W ramach inwestycji przebudowy ul. Leszczyńskiej, wraz z mostem na Czarnej Wodzie, 100 tys. zł trafi na ulice Bagienną i Głogowską, by zwiększyć wymieniane nawierzchnie asfaltowe.

O kwotę 950 tys. zł zwiększą się wydatki na renowację kaplicy cmentarnej wraz z zapleczem na cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej, co pozwoli na znaczne skrócenie terminu realizacji i zakończenie prac w 2021 roku.

Na promocję zdrowia, zdrowego stylu życia i programy prospołeczne dla mieszkańców Legnicy zostało przeznaczone 350 tys. zł, w związku z zawarciem umowy współpracy pomiędzy KGHM Polska Miedź S.A., a Gminą Legnicą.

Na programy pn.: „Kampania społeczno-edukacyjna „Zdrowie najważniejsze” – kampania skierowana do rodzin zamieszkujących w Legnicy, promująca zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i integrację rodziny” – kwota 250 tys.

Kwota 100 tys. zł sfinansuje kampanię społeczno-edukacyjną, skierowaną do organizacji pozarządowych, dzieci i młodzieży „W SerCu Legnica”, z udziałem TEAMLEGNICA – Centrum Wolontariatu Miejskiego. Celem kampanii jest promocja zdrowego stylu życia i przeciwdziałanie uzależnieniom.

Jeszcze w 2021 roku Legnica otrzyma 558 tys. zł na projekt unijny pn. „Dostępna Szkoła - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”. Jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWER 2014-2020 EFS, finansowanego z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. W roku 2022 na ten cel przeznaczy się 837 tys. zł.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.09.2021, 20:08
Źródło informacji Legnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ