Newsletter

Biznes i finanse

Legnica: Tereny inwestycyjne połączone z obwodnicą zachodnią

21.06.2021, 21:03aktualizacja: 21.06.2021, 21:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica
Zakończyła się budowa drogi klasy Z, łączącą ul. Giełdową (dawną Myśliwską) z terenami produkcyjno-usługowymi (tzw. Legnica II) i obwodnicą zachodnią. Po odbiorach końcowych (18 czerwca) rozpoczęło się użytkowanie. Koszt inwestycji to ponad 2 mln zł.

Zadanie obejmowało przebudowę ul. Giełdowej i włączenie jej do obwodnicy zachodniej. Stało się ono kolejnym połączeniem tego obszaru z ważną arterią komunikacyjną, która m.in. odciąży ruch na ul. Jaworzyńskiej, wcześniej skomunikowaną z tym rejonem. Inwestycja uatrakcyjnia prowadzoną szeroko na tym terenie działalność produkcyjną i usługową. Działa tu kilkunastu inwestorów z wielu branż.

Część drogową tej inwestycji stanowiła: budowa i przebudowa jezdni– wykonanie nawierzchni bitumicznej, drogi dla pieszych i rowerzystów, chodników i ścieżek rowerowych i zagospodarowanie pasów zieleni. Powstała kanalizacja deszczowa, przebudowano zbiornik retencyjny wraz z dojazdem serwisowym.

Budowa tej drogi jest kontynuacją zakończonej kilka lat temu inwestycji, związanej z uzbrojeniem i budową ul. Boiskowej, Handlowej i Myśliwskiej, które skomunikowały atrakcyjne tereny inwestycyjne (Legnica II) z ul. Jaworzyńską, obwodnicą zachodnią i autostradą A-4. Powstały wówczas drogi, chodniki, oświetlenie, sieć Legman, sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także zatoki postojowe i autobusowe.

Warto przypomnieć, że teren inwestycyjny Legnica II, o powierzchni ponad 20 ha, przed kilku laty miasto włączyło do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 21.06.2021, 21:03
Źródło informacji Legnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ