Newsletter

LOG Systems wraz z Sylvain Analytics utworzyło spółkę joint venture w USA

10.03.2020, 15:00aktualizacja: 10.03.2020, 15:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Rozmowy pomiędzy firmami trwały od czerwca 2019. Owocem negocjacji jest utworzenie wspólnego przedsięwzięcia. Mowa o nowo powstałej spółce joint venture, która będzie działać pod nazwą SAILOG LLC. Świeżo utworzone przedsiębiorstwo zostało zarejestrowane w Nevadzie.

Efekt kooperacji polskiego i amerykańskiego przedsiębiorstwa? Nowa spółka SAILOG LLC. Główną misją firmy jest realizacja kontraktów na rzecz instytucji rządowych Stanów Zjednoczonych. Dzięki tej współpracy, względem ogromnej wręcz gospodarki USA, LOG Systems będzie mógł wnikliwie zbadać potrzeby tamtejszego rynku. Mało tego, polskie przedsiębiorstwo będzie mogło lepiej dopasować produkty do ogólnej misji globalizacji.

„Mamy świadomość, że jest to bardzo duża zmiana w dotychczasowym modelu funkcjonowania naszej firmy, a jednocześnie ogromna szansa na międzynarodowy rozwój. Warto również wspomnieć, że w przypadku Stanów Zjednoczonych sprzedaż usług czy produktów do instytucji rządowych sprawia, że podmioty komercyjne są znacznie bardziej zainteresowane potencjalną współpracą. Ponieważ dostawca oraz jego rozwiązania są darzone większym zaufaniem” – mówi Grzegorz Filarowski, prezes LOG Systems.

Nowa szansa na międzynarodowy sukces dla LOG System

Kooperacja dwóch przedsiębiorstw przewidziana jest na minimum najbliższe pięć lat. To właśnie na ten okres została powołana spółka. Firmy mają na uwadze jednak opcję przedłużenia kontraktu na kolejne pięć lat. Sylvain Analytics jest jedną z trzystu firm, które w Stanach Zjednoczonych spełniają wymagania, by dostarczać usługi i produkty dla instytucji rządowych. Przedsiębiorstwo zainteresowało się należącym do LOG System startupem FlowBoard, który jest narzędziem pozwalającym na zautomatyzowanie zarządzania procesami oraz organizacją. Oprogramowanie to pozwala managerowi na wybór zadań, które mają być zrealizowane przez zespół. Co ważne, FlowBoard oferuje katalog ponad pięćdziesięciu gotowych procesów, głównie z obszarów takich jak kadry, administracja, finanse i księgowość, marketing, handel, czy prawo. Warto również dodać, że rynek, na którym ma funkcjonować nowa spółka szacowany jest na dziesięć miliardów dolarów w okresie kolejnych dziesięciu lat. Kwota ta będzie podzielona na trzysta firm, które spełniają rządowe wymogi i są w stanie dzięki temu brać udział w konkursach, a co za tym idzie być dostawcą. Nadchodzące cztery miesiące będą czasem, w którym przedsiębiorstwa będą startować w konkursach ogłaszanych przez instytucje rządowe. Nasuwa się jeszcze pytanie, dlaczego firmy musiały założyć nową spółkę? Prawo w USA wymaga, by firma, która będzie dostawcą dla instytucji rządowych była zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz tam też płaciła podatki.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.03.2020, 15:00
Źródło informacji White Magick
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ