Newsletter

LOTTO Drużyna Marzeń - rusza kolejna kampania największego mecenasa polskiego sportu

18.06.2024, 09:17aktualizacja: 18.06.2024, 11:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/ S. Leszczyński (1)
Fot. PAP/ S. Leszczyński (1)
Ponad 16,7 mld złotych - to imponująca kwota, jaką w ciągu ostatnich 20 lat Totalizator Sportowy wsparł rozwój polskiego sportu: budowę oraz modernizację niezbędnej infrastruktury, aktywizację dzieci i młodzieży, promocję drużyn i indywidualnych zawodników. Najnowsza kampania „LOTTO Drużyna Marzeń” to okazja do podsumowania osiągnięć minionych dwóch dekad i określenia celów na przyszłość.

„LOTTO Drużyna Marzeń” została zaprezentowana podczas niedzielnego pikniku rodzinnego w nieprzypadkowym miejscu - wszak legendarny Tor Służewiec, przyciągający rzesze miłośników wyścigów konnych, odzyskał swój dawny blask dzięki mecenatowi Totalizatora Sportowego. Jednak projektów infrastrukturalnych, które dzięki zaangażowaniu spółki doczekały się realizacji, jest znacznie więcej: to wokół hal, stadionów czy stowarzyszeń sportowych korzystających ze wsparcia Totalizatora Sportowego koncentruje się dziś życie wielu gmin w całej Polsce.

„Rozpiera nas duma, że jesteśmy największym mecenasem sportu w Polsce - tylko w zeszłym roku na wsparcie różnych wydarzeń i dyscyplin sportowych przekazaliśmy ponad miliard złotych. Taka zresztą od samego początku była misja Totalizatora Sportowego - od blisko siedmiu dekad gromadzi on fundusze na finansowanie remontów i budowę obiektów oraz urządzeń sportowych” - tłumaczył Rafał Krzemień, prezes zarządu spółki.

Źródła tego finansowania pochodzą zarówno ze środków własnych, jak i z dopłat na fundusze celowe - w przypadku sportu jest to Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, którego środkami dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Od 1994 trafiło do niego ponad 16,7 mld złotych. Środkami tymi dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, przeznaczając je m.in. na przebudowę, remonty i dofinansowanie inwestycji obiektów sportowych, rozwijanie sportu wśród dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych oraz zadania określone w przepisach o zdrowiu publicznym w zakresie aktywności fizycznej.

„Polski sport nie byłby bez naszej firmy taki sam: od blisko 70 lat przekazujemy środki na kulturę fizyczną, a z każdej złotówki wydanej na gry liczbowe LOTTO 19 groszy trafia właśnie m.in. na ten cel. Zarówno ten proces, jak i nasze wsparcie ze środków własnych, pokazują, że nie ustajemy we wspieraniu sportowców w drodze na szczyty - i to właśnie unaocznia kampania >>LOTTO Drużyna Marzeń<<” - przekonywał Szymon Gawryszczak, członek zarządu Totalizatora Sportowego.

Projekt ma na celu pokazanie, że dzięki realnym środkom przekazywanym przez Totalizator Sportowy na sport każdy gracz LOTTO jest mecenasem sportowców w drodze do realizacji ich sukcesów. W skład LOTTO Drużyny Marzeń wchodzą reprezentanci takich dyscyplin jak: strzelectwo, chód sportowy, jeździectwo, pływanie, żeglarstwo, Formuła 4, wspinaczka sportowa, gimnastyka. Udział sportowców w kampanii reklamowej uwiarygadnia autentyczne wsparcie sportu przez Totalizator Sportowy.

Bohaterami pierwszego etapu kampanii „LOTTO Drużyna Marzeń” są: Tomasz Bartnik, Klaudia Breś, Maciej Kowalewicz, Natalia Kochańska, Julia Piotrowska (strzelectwo), Dawid Tomala (chód sportowy), Katarzyna Zdziebło (chód sportowy), Wiktoria Knap, Paweł Warszawski, Jan Kamiński, Adam Grzegorzewski, Maksymilian Wechta, Małgorzata Korycka (jeździectwo), Piotr Woźniak (pływanie), Paweł Tarnowski (żeglarstwo), Kornelia Olkucka (Formuła 4), Aleksandra Mirosław (wspinaczka sportowa) oraz Krystyna Leśkiewicz-Lewińska (gimnastyka).

„Jestem zaszczycona, że Totalizator Sportowy wybrał mnie, bym mogła być w gronie najlepszych sportowców. To również olbrzymia szansa na wypromowanie mojej dyscypliny” - powiedziała Kornelia Olkucka, kierowczyni wyścigowa Formuły 4 i członkini LOTTO Drużyny Marzeń.

Dodatkowe informacje na temat kampanii są dostępne na stronie projektu.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.06.2024, 09:17
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ