Newsletter

Łukasz Młynarkiewicz na E23: PL for UA: Ukraina to dla Polski wiarygodny partner

17.03.2023, 13:53aktualizacja: 17.03.2023, 14:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/kadr z filmu
PAP/kadr z filmu
Polska ma już wybraną preferowaną lokalizację do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej - to Lubiatowo-Kopalino. Znany już jest także partner technologiczny tej inwestycji. „Rząd wybrał amerykańskiego partnera, firmę Westinghouse oraz technologię AP 1000” - tłumaczy Łukasz Młynarkiewicz, wiceprezes PEJ, podczas konferencji E23: PL for UA. Jego zdaniem jest wiele płaszczyzn współpracy z Ukrainą, ponieważ - jak twierdzi wiceprezes PEJ - jest to partner wiarygodny i doświadczony. „Do czasu rozpoczęcia wojny działało tam piętnaście bloków jądrowych, a energetyka jądrowa stanowiła około połowy źródeł wytwarzania energii elektrycznej w miksie tego kraju. Dodatkowo Ukraina zdecydowała się na rozbudowanie floty jądrowej także we współpracy z firmą Westinghouse, co powoduje, że naturalne jest tworzenie synergii, jeśli chodzi na przykład o łańcuch dostaw” - dodaje Łukasz Młynarkiewicz.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 17.03.2023, 13:53
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.