Newsletter

Magazyn Allegro przebija 3,5 miliona wysłanych produktów

29.05.2024, 14:14aktualizacja: 29.05.2024, 14:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Allegro
Allegro
W ubiegłym roku ponad milion kupujących wybrało wysyłkę z Magazynu Allegro, co potwierdza rosnącą popularność tego rozwiązania. Usługa pozwala zaoszczędzić na czasie i koszcie dostawy, a także przekłada się na znaczące wzrosty sprzedaży przedsiębiorstw oferujących swoje produkty na Allegro.

Magazyn Allegro pozwala łączyć w jedną przesyłkę zamówienia od różnych sprzedających korzystających z usługi One Fulfillment by Allegro. To nie tylko oszczędność kosztów, ale i czasu - aż 76% paczek dostarczanych jest kolejnego dnia. Zamówienia złożone i opłacone do 10:30 w Polsce i do 14:30 w Warszawie docierają do kupujących jeszcze tego samego dnia. Łączenie zakupów pomaga też zaoszczędzić na kosztach dostawy i łatwiej osiągnąć minimalną kwotę zamówienia w pakiecie Smart! W ciągu ostatniego roku z Magazynu Allegro skorzystało już ponad milion kupujących [1]. Rozwiązanie jest też wysoko oceniane przez kupujących i osiąga NPS [2] na poziomie 88.

One Fulfillment - zwiększenie sprzedaży nawet o kilkadziesiąt procent

One Fulfillment by Allegro to także korzyści dla sprzedających - usługa zapewnia magazynowanie, pakowanie, wysyłkę produktów do kupujących oraz wsparcie okołozakupowe, w tym m.in. realizację zwrotów, reklamacji czy obsługę klienta. Z usługi skorzystało już ponad 1000 przedsiębiorców, którzy wysłali łącznie ponad 3,5 miliona produktów. One Fulfillment by Allegro to także korzyści dla sprzedających i kupujących - czas dostawy jest bowiem jednym z najważniejszych czynników podczas zakupów online. Nadając tego samego dnia o 1% więcej paczek, sprzedający może zwiększyć liczbę zamówień o 5-20%. Natomiast obniżenie liczby wysyłek nadanych tego samego dnia o 1%, może wpłynąć na stratę aż 15-45% zamówień, pokazują dane Allegro.

„Rozwijając nasze usługi zawsze patrzymy przez pryzmat korzyści zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Magazyn Allegro jest tego znakomitym przykładem. Wysoki NPS oznacza, że aż 94% kupujących poleciłoby zakupy z Magazynu Allegro. To nie tylko rekomendacje, ale i realny wpływ na sprzedaż. Jak pokazują nasze dane, średni wzrost sprzedaży osiąga kilkadziesiąt procent w przypadku największych partnerów korzystających z usługi One Fulfillment [3]” - komentuje Mateusz Długokęcki, Group International Sellers & Fulfillment Director, i dodaje: „Łączenie zamówień od wielu sprzedających w jedną przesyłkę i gwarancja szybkiej dostawy to z kolei oszczędności pieniędzy i czasu, których szuka coraz więcej kupujących. Dziś z rozwiązania regularnie korzystają zaawansowani użytkownicy Allegro. Warto brać z nich przykład, by nasze zakupy były jeszcze korzystniejsze”.

O One Fulfillment by Allegro

Usługa One Fulfillment by Allegro działa od 2022 roku. Oferuje magazynowanie i obsługę zamówień od kupujących z Polski, Czech i Słowacji. Przesyłki wysyłane są w dniu zakupu lub najpóźniej w ciągu 24 godzin. Sprzedający nie muszą podpisywać umów z przewoźnikami - wszystkie dostawy realizowane są w ramach sprawdzonych metod dostaw krajowych i międzynarodowych, przez operatorów takich jak DHL, DPD, InPost, One by Allegro, One Kurier czy Packeta. Sprzedającym zapewniany jest dodatkowo dostęp do narzędzi wspierających rozwój i analizę sprzedaży, a także do wsparcia technicznego i doradczego. Aby skorzystać z usługi wystarczy założyć konto sprzedażowe One Fulfillment by Allegro, przygotować i wystawić oferty oraz wysłać produkty do Magazynu Allegro. Więcej informacji pod linkiem.

Źródła:

[1] Dane własne Allegro z 22.03.2024 dla 12 poprzedzających miesięcy

[2] Net Promoter Score kwiecień 2024

[3] Marzec 2024 vs. marzec 2024

Źródło informacji: Allegro

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.05.2024, 14:14
Źródło informacji Allegro
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii