Newsletter

Biznes i finanse

Makaron reganmian, Wieża Żółtego Żurawia i obiecujące perspektywy - Wuhan zaprasza odwiedzających i inwestorów z całego świata

13.04.2021, 15:14aktualizacja: 13.04.2021, 15:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/The Publicity Department of Wuhan Municipality
PR Newswire/The Publicity Department of Wuhan Municipality

WUHAN, Chiny, 13 kwietnia 2021 r. /PRNewswire/ -- 12 kwietnia w godzinach popołudniowych Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poprowadziło specjalne wydarzenie promocyjne prowincji Hubei położonej w centralnej części Chin.

Jak podaje Wydział Promocji Urzędu Miasta Wuhan, łącznie 275 ambasadorów, dyplomatów i przedstawicieli organizacji międzynarodowych ze 155 ambasad w Chinach i 21 organizacji międzynarodowych w Chinach zebrało się w sali konferencyjnej ministerstwa, aby być świadkami odrodzenia bohaterskiego miasta Wuhan.

Członek Rady Państwa Chińskiej Republiki Ludowej i minister spraw zagranicznych Wang Yi zabrał głos podczas wydarzenia. „Dzisiejsza konferencja prasowa jest największym wydarzeniem promocyjnym, na które przybyło najwięcej wysłanników i przedstawicieli z zagranicy, co stanowi pełen wyraz powszechnego uznania, jakim cieszy się prowincja Hubei i Wuhan w związku z walką z epidemią” - powiedział Wang podczas wydarzenia.

„Wuhan jest dynamicznym miastem pełnym heroizmu i nadziei oraz głównym węzłem transportowym w Chinach. Wuhan jest także ważną bazą przemysłową i jednym z trzech obszarów w kraju o kluczowym znaczeniu pod względem dostępu do edukacji i wykwalifikowanych pracowników” - powiedział Wang Zhonglin, najwyższy urzędnik miasta Wuhan.

Wuhan - miasto bezpieczne, biorące udział w walce z COVID-19

Olivier Guyonvarch, konsul generalny Francji w Wuhanie, powiedział, że Wuhan to bardzo bezpieczne miasto, szczególnie po wprowadzeniu na całym jego obszarze testów w oparciu o kwasy nukleinowe w maju 2020 r.

„Wuhan jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych miast na świecie” - stwierdził Jeff Laing, dyrektor szkoły międzynarodowej Maple Leaf International School-Wuhan.

W Wuhanie, pierwszym mieście dotkniętym pandemią, nie odnotowano na nowych przypadków zachorowań miejscowych od prawie 11 miesięcy. W maju 2020 r. przeprowadzono tam testy w oparciu o kwasy nukleinowe, które trwały 10 dni i objęły dziesiątki milionów osób, co uczyniło Wuhan najbezpieczniejszym miastem. Pierwsza partia szczepionki przeciwko COVID-19 powstałej w Wuhanie zawierająca inaktywowanego wirusa zeszła z linii produkcyjnej w marcu 2021 r. Roczna produkcja szczepionki to 100 milionów dawek, które przyczyniają się do walki z epidemią na świecie.

Wuhan - magnes dla inwestorów z całego świata

W ciągu ostatniego roku ponad 300 spółek sklasyfikowanych w rankingach Fortune 500 przybyło do Wuhanu na rozmowy biznesowe. Po ożywieniu gospodarczym Wuhan stał się celem podróży i inwestycji dla renomowanych globalnych spółek, takich jak japońskie Mitsubishi i amerykańskie Honeywell.

Do końca 2020 r. całkowita liczba firm z kapitałem zagranicznym w Wuhanie sięgnęła 7200, zaś liczba przedsiębiorstw z tego miasta znajdujących się w rankingu 500 najlepszych firm przekroczyła 300, co oznacza pierwsze miejsce w regionie centralnym Chin. Ponad 360 przedsiębiorstw z Wuhanu ma siedziby za granicą, w ponad 50 krajach i regionach. Pociąg towarowy relacji Chiny-Europa z Wuhanu przejeżdża przez 34 kraje i 76 miast w Eurazji, a wskaźnik ilości przewożonych ładunków masowych jest najwyższy w Chinach.

Ponadto Wuhan tworzy rozwijającą się sieć relacji międzynarodowych. Od 1979 r., kiedy Wuhan i japońskie miasto Oita stało się pierwszą parą międzynarodowych miast partnerskich, Wuhan pomyślnie nawiązał relacje partnerskie i oparte na wymianie ze 113 miastami z 58 krajów. Francja, Stany Zjednoczone, Republika Korei i Wielka Brytania ustanowiły w Chinach konsulaty generalne. Rosja zdecydowała się utworzyć w Wuhanie nowy konsulat generalny. Oprócz tego Wuhan jest siedzibą ponad 20 instytucji zagranicznych działających w Chinach.

Szereg strategii otwartości dla pracowników zagranicznych pomogło wielu z nich odnaleźć w Wuhanie swoje miejsce. Obecnie w Wuhanie jest prawie 10000 obcokrajowców zamieszkujących tu na stałe i szacuje się, że do 2025 r. liczba ta sięgnie 20000. Starając się sprawić, aby ten region śródlądowy stał się otwarty na świat, Wuhan podejmuje intensywne działania w celu stworzenia międzynarodowego centrum komunikacyjnego.

„Zapraszamy do Wuhan, aby cieszyć się pięknem krajobrazu przez cały rok, spróbować popularnego makaronu reganmian, odwiedzić Wieżę Żółtego Żurawia, skorzystać z możliwości rozwoju oferowanych przez miasto i wspólnie tworzyć lepszą przyszłość” - powiedział Wang, dodając, że Wuhan jest bezpiecznym, zdrowym i dynamicznie rozwijającym się miastem międzynarodowym otwartym na odwiedzających z całego świata.

Załączniki graficzne i linki:

Link: http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=388897

Zdjęcie (opis): Kwitnące wiśnie w Wuhan

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1486500/Cherry.jpg

Źródło: The Publicity Department of Wuhan Municipality

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.04.2021, 15:14
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ