Newsletter

Mateusz Berger na E23: PL for UA: Polska będzie hubem gazowym dla Ukrainy i krajów naszego regionu

17.03.2023, 11:02aktualizacja: 17.03.2023, 11:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/kadr z filmu
PAP/kadr z filmu
Od roku obserwuje się przyspieszoną transformację energetyczną w Polsce i w regionie. Zdaniem Mateusza Bergera, pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, po agresji Rosji na Ukrainę należy zwrócić szczególną uwagę na magazynowanie gazu. „Obecnie nad tym pracujemy, a równocześnie dzięki zapobiegawczej polityce możemy rozważać naszą rolę jako hubu gazowego w regionie” – tłumaczy Mateusz Berger. Podczas konferencji E23: PL for UA na warszawskim Stadionie Narodowym, przedstawiciel rządu przyznał, że na temat bezpieczeństwa energetycznego Polska rozmawia obecnie nie tylko z Ukrainą, ale także ze Słowacją, Czechami, Węgrami.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 17.03.2023, 11:02
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii