Newsletter

Biznes i finanse

MC: e-Senior potrafi w internety! (komunikat)

28.09.2020, 20:08aktualizacja: 28.09.2020, 20:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MC informuje:

Internet to wspaniała przygoda i…wygoda – przekonuje się o tym coraz więcej seniorów. Zresztą posłuchajcie, co w rozmowie z Martą Manowską sami o tym mówią i jak wspominają swoje początki. A później weźcie udział w naszym konkursie. Jest o co powalczyć!

e-Senior potrafi! My to wiemy od dawna. Wiemy też, że wiele starszych osób nadal ma jednak sporo obaw, aby wkroczyć w cyfrowy świat. Chcemy im w tym pomóc.

Jak senior z seniorem

Dlatego, po pierwsze - przygotowaliśmy cykl filmów, w których Marta Manowska rozmawia ze znanymi seniorami o ich internetowych doświadczeniach. Po drugie – do pomocy seniorom chcemy zaangażować ich wnuki i dzieci. W tym celu organizujemy konkurs ze świetnymi nagrodami. Laptopami! Ale o tym więcej za chwilę…

- Każdy może być e-Polakiem. Ani wiek, ani internetowe umiejętności nie mają tu żadnego znaczenia - mówi Marta Manowska, ambasadorka naszej kampanii „e-Polak potrafi!”.

Wspólnie zaczynamy kolejną odsłonę tej kampanii. Nasze hasło to e-Senior potrafi!

Zdajemy sobie bowiem sprawę, że ciężko jest czasem przekonać starszą osobę do rozpoczęcia internetowej przygody. Dlatego postanowiliśmy podejść do tego inaczej… Wraz z Martą Manowską przygotowaliśmy cykl trzech filmów, w których znani seniorzy dzielą się swoimi internetowymi doświadczeniami i przygodami. Pytamy ich także o to, co zrobić, aby przekonać nieprzekonanych.

Dzisiaj premiera pierwszego filmu. Temat: komunikacja i kontakt z bliskimi. W tym odcinku Marta Manowska rozmawia z Władysławem Balickim, który teraz z internetem jest za pan brat, ale przecież nie zawsze tak było, on też musiał się przełamać.

Miłość, miłość…w internecie!

Władysław Balicki opowiedział, jak internet pomaga mu utrzymywać kontakt z wieloma osobami. O czym z nimi rozmawia i czy znalazł w internecie miłość? Obejrzyjcie, a sami się przekonacie.

- Dzięki internetowi np. przesłanie wiadomości czy zdjęć to chwila moment. Z córką, która jest 1300 km stąd, wysyłamy sobie często różne informacje. To dla mnie bardzo wygodne. Zachęcam wszystkich ludzi w moim wieku do korzystania z możliwości, jakie daje nam internet – przekonuje Władysław Balicki.

Film jest już dostępny na fanpage’u Marty Manowskiej. https://www.facebook.com/martamanowskaofficial

e-Senior w internecie: komunikacja i kontakt z bliskimi – obejrzyj film. https://www.youtube.com/watch?v=GQMANWtac9w&feature=youtu.be

Rozmowy z rodziną, bliskimi i dalszymi znajomymi, a nawet nieznajomymi to jedno. Ale internet to ocean możliwości. Weźmy na przykład rozrywkę.

Pamiętacie te czasy, kiedy musieliście wrócić do domu o konkretnej godzinie, bo właśnie zaczynał się Wasz serial? Na szczęście zarówno serial, ale i koncerty czy ukochane filmy coraz częściej możecie obejrzeć w internecie. I to o dowolnej porze, wygodnie - w fotelu, w kapciach, z kubkiem ulubionej herbaty.

O tym, jakie to proste w drugim filmie naszej serii w rozmowie z Martą Manowską opowie Wiesława Judek. Premiera już za tydzień.

A za dwa tygodnie trzeci odcinek. Gościem Marty Manowskiej będzie Iwona Mazurkiewicz. Panie porozmawiają o tym, jak i jakie formalności możemy załatwić online. Nawet jeśli jeszcze dziś wydaje Wam się, że to zbyt trudne, abyście mogli sobie z tym poradzić – wspólnie przekonamy Was, że jest inaczej.

- Internet jest narzędziem niejako skrojonym na potrzeby osób dojrzałych. Nie tylko pozwala na lepszą komunikację z bliskimi, czy znajomymi, ale pozwala także na realizację wszystkich tych czynności, na które czasami po prostu brakuje siły. Jest oknem na świat – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – W ramach kampanii „e-Polak potrafi!” przekonujemy do tego od miesięcy. Tym razem chcemy to zrobić wspólnie z dziećmi i wnukami seniorów – dodaje szef MC.

Zrób z babci e-seniorkę!

„To proste, zobacz!” - ile razy przekonywaliście rodziców, babcię lub dziadka do korzystania z internetu? Przeszkodą często jest lęk – jednak wystarczy poświęcić kilka chwil, pokazać kilka razy, wytłumaczyć i na pewno złapią bakcyla! Przyda się coś jeszcze – komputer. Jeśli Wasi bliscy nie mają odpowiedniego sprzętu, aby korzystać z dobrodziejstw internetu, przychodzimy z pomocą.

Wspólnie weźcie udział w naszym konkursie. Przygotowaliśmy świetne nagrody – laptopy! Co trzeba zrobić, aby mieć szansę na wygraną? To proste: napiszcie, czego w życiu nauczyła was bliska starsza osoba, a czego Wy chcielibyście nauczyć ją w internecie. To może być babcia, dziadek, mama, tata, ciocia lub sąsiad. Ważne, aby mieli ukończone 60 lat.

A co z Wami? Tu nie ma kryterium wieku, konkurs jest dla każdego: i 60, i 15-latka! Koniecznie dołączcie Wasze wspólne zdjęcie. Formularz i wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie: www.gov.pl/epolakpotrafi/konkurs.

Na zgłoszenia czekamy do 19 października. Wybierzemy i nagrodzimy 10 - naszych zdaniem - najciekawszych prac. Do dzieła!

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mst/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.09.2020, 20:08
Źródło informacji MR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ