Newsletter

MDI ENERGIA SA (10/2023) Umowy budowy elektrociepłowni na biogaz rolniczy

29.08.2023, 13:42aktualizacja: 29.08.2023, 13:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 10/2023

Zarząd spółki MDI Energia S.A. ("Emitent") przekazuje do publicznej wiadomości informację o podpisaniu przez Emitenta jako Wykonawcy w dniu 28 sierpnia 2023 roku dwóch umów realizacji zadań inwestycyjnych - budowy elektrociepłowni na biogaz rolniczy z podmiotami z grupy TotalEnergies - grupy, która konsekwentnie inwestuje w odnawialne źródła energii. Po przejęciu w 2023 roku spółek największego w Polsce producenta biogazu - grupy PGB - TotalEnergies zwiększyło swoje globalne moce produkcyjne do poziomu 1,1 TWh

co daje tej firmie pozycję jednego z liderów tego segmentu w Europie.

Umowa kompleksowej realizacji zadania inwestycyjnego - budowy elektrociepłowni na biogaz rolniczy w miejscowości Bagdad, w gminie Wyrzysk o mocy 0,999 MW wraz z uruchomieniem została zawarta ze spółką PGB Energetyka 12 spółka z o.o. jako Zamawiającym oraz spółką PGB Inwestycje spółka z o.o. jako Koordynatorem. Termin realizacji Umowy wynosi 14 miesięcy. Jednocześnie podpisane zostało Porozumienie o rozwiązaniu Umowy na realizacje zadania inwestycyjnego z dnia 15 września 2021 roku (Raport bieżący 17/2021).

Umowa kompleksowej realizacji zadania inwestycyjnego - budowy elektrociepłowni na biogaz rolniczy w miejscowości Półwieś, w gminie Zalewo o mocy 0,999 MW wraz z uruchomieniem została zawarta ze spółką PGB Energetyka 14 spółka z o.o. jako Zamawiającym oraz spółką PGB Inwestycje spółka z o.o. jako Koordynatorem. Termin realizacji Umowy wynosi 14 miesięcy.

Informację o podpisaniu Umów Emitent uznał za poufną ze względu na ich istotne znaczenie dla Emitenta.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.08.2023, 13:42
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.