Newsletter

Biznes i finanse

ME: pilotażowe aukcje OZE wprowadzają konkurencję pomiędzy technologiami (komunikat)

29.12.2016, 19:17aktualizacja: 29.12.2016, 19:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- ME informuje:

Rozpoczynają się pierwsze pilotażowe aukcje na sprzedaż energii elektrycznej z OZE.

– Testujemy działanie nowego, złożonego mechanizmu. Chcemy, żeby te doświadczenia przełożyły się na dalsze udoskonalanie systemu wsparcia OZE – mówi wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

- Chodzi tu zarówno o wymagania natury formalno-prawnej, o proces obejmujący wielu interesariuszy jak i – na koniec – sam system elektroniczny – podkreśla wiceminister Piotrowski. Zaznacza również, że tegoroczne aukcje, organizowane zaledwie kilka miesięcy po zmianach prawa, nie będą dotyczyły dużych wolumenów energii. Powinny one wnieść pewne korekty do obecnego, mocno niezrównoważonego rynku.

- Docelowo, wprowadzenie systemu aukcyjnego przyczyni się do stabilnego i konkurencyjnego rozwoju sektora OZE. Pozwoli także uniknąć negatywnych konsekwencji związanych z poprzednio obowiązującym systemem wsparcia – podkreśla podsekretarz stanu w ME.

Więcej o aukcjach: http://www.me.gov.pl/node/26825

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ sno/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.12.2016, 19:17
Źródło informacji ME
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ