Newsletter

MF: kolejne spotkania konsultacyjne KSeF (komunikat)

22.02.2024, 17:14aktualizacja: 22.02.2024, 17:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Finansów informuje:

Za nami kolejne cztery spotkania konsultacyjne Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). W ciągu dwóch dni uczestniczyło w nich ponad 3 tys. osób.

Omówiliśmy zagadnienia związane z identyfikatorem KSeF w płatnościach oraz tematy szczególnie interesujące branże: faktoringu, dostawców mediów i paliwową. Zaplanowaliśmy jeszcze 3 spotkania w terminach 29 lutego i 1 marca.

Zapraszamy do potwierdzania chęci udziału poprzez wypełnienie on-line formularza zgłoszeniowego.

Założeniem konsultacji jest uzyskanie opinii różnych grup przedsiębiorców, organizacji branżowych i innych podmiotów zainteresowanych KSeF. W spotkaniach uczestniczą dyrektorzy i eksperci z departamentów Ministerstwa Finansów, które są zaangażowane w projekt.

W trakcie spotkania 21 lutego omówiliśmy kwestie związane z realizacją obowiązku podawania nr KSeF albo identyfikatora zbiorczego w tytule przelewu. W tym samym dniu spotkaliśmy się też z przedstawicielami branży faktoringu, a tematem konsultacji był dostęp do faktur przez faktorów.

22 lutego rozmawialiśmy z dostawcami mediów oraz przedsiębiorcami z branży paliwowej. Omówiliśmy wystawianie faktur w KSeF przez podmioty z tych branż, w tym sposób wypełniania poszczególnych pozycji e-faktury i możliwości przekazywania wizualizacji faktur na prośbę klienta.

Zapisy na konsultacje

Spotkania odbywają się w formule hybrydowej. W Ministerstwie Finansów w każdym spotkaniu może uczestniczyć 60 osób. Pozostali zainteresowani mogą brać w nich udział on-line.

Aby zapisać się na spotkania konsultacyjne KSeF, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

W ramach konsultacji KSeF zaplanowaliśmy jeszcze trzy spotkania, w tym z jednostkami samorządu terytorialnego. Poruszymy na nich zagadnienia szczególnie interesujące Jednostki Samorządu Terytorialnego.

Terminy i tematy wszystkich spotkań są dostępne na stronie https://www.podatki.gov.pl/ksef/konsultacje/.

Nowa sekcja pytań i odpowiedzi na podatki.gov.pl

Na stronie www.podatki.gov.pl/ksef w sekcji pytań i odpowiedzi dostępna jest już zakładka, w której można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące możliwych zmian w KSeF.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA w likwidacji jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mick/ drag/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.02.2024, 17:14
Źródło informacji MF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ