Newsletter

Biznes i finanse

MF: Minister Tadeusz Kościński wiceprzewodniczącym AIIB (komunikat)

26.10.2021, 17:00aktualizacja: 26.10.2021, 17:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Finansów informuje:

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński reprezentował Polskę w szóstym dorocznym spotkaniu Rady Gubernatorów Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB).

Dyskusja dotyczyły m.in. odbudowy gospodarek po kryzysie wywołanym COVID-19 oraz finansowania działań klimatycznych.

W trakcie dzisiejszego spotkania, które odbyło się w formie wideokonferencji, gubernatorzy wysłuchali sprawozdania prezesa AIIB nt. działalności banku w ubiegłym roku. Dyskutowali też na temat wsparcia krajów członkowskich w odbudowie gospodarek po kryzysie wywołanym pandemią i finansowania działań klimatycznych.

Rada Gubernatorów, która jest najwyższym organem decyzyjnym Banku, powierzyła ministrowi T. Kościńskiemu funkcję wiceprzewodniczącego Rady na najbliższy rok.

Gubernatorzy zadecydowali także m.in. o przyjęciu Nigerii do grona członków Banku.

***

Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (ang. Asian Infrastructure Investment Bank, AIIB) rozpoczął działalność w styczniu 2016 r. Jego siedziba znajduje się w Pekinie. Polska jest jednym z 57 członków-założycieli Banku. Obecnie do AIIB należy ponad 100 krajów. Bank wspiera zrównoważony wzrost gospodarczy i rozwój infrastruktury w Azji.

Gubernatorem AIIB z ramienia Polski jest minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ maja/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.10.2021, 17:00
Źródło informacji MF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ