Newsletter

Biznes i finanse

MF: prace Forum Akcyzowego ds. rynku wyrobów tytoniowych, e-papierosów oraz wyrobów nowatorskich (komunikat)

22.07.2021, 15:47aktualizacja: 22.07.2021, 15:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Finansów informuje:

Ministerstwo Finansów (MF) uruchomiło nowy kanał komunikacji z branżą. Opinie i uwagi można zgłaszać poprzez aplikację Głos Podatnika.

Wyrazem transparentności dialogu przedstawicieli administracji i rynku są też transmisje prac grup roboczych na kanale You Tube MF. Planujemy również transmisję II posiedzenia Forum.

Forum Akcyzowe jest transparentną formułą współpracy, a zasady udziału w Forum, jak i te dotyczące prac grup roboczych były znane jeszcze na długo przed rozpoczęciem prac.

Analiza zgłoszeń nie wykazała ataku hackerskiego, czy używania skryptów/botów do wypełniania formularzy przy rejestracji grup roboczych.

Czym jest Forum Akcyzowe?

Forum Akcyzowe to platforma rozmów z przedsiębiorcami, którego zadaniem jest wypracowanie najlepszych rozwiązań akcyzowych.

Powołano je w duchu współpracy i w celu zachowania transparentności dialogu przedstawicieli rynku i administracji. Rekomendacje Forum będą stanowiły ważny głos doradczy dla Ministerstwa Finansów i będą uzupełnieniem konsultacji społecznych.

Podczas pierwszego posiedzenia poświęconego rynkowi wyrobów tytoniowych, e-papierosów oraz wyrobów nowatorskich, które odbyło się 29 czerwca br., powołano cztery 10-osobowe grupy robocze.

Jasne zasady udziału

Zasady uczestnictwa w Forum były znane od samego początku, jeszcze na długo przed jego rozpoczęciem. Zgodnie z ogłoszonym z wyprzedzeniem regulaminem Forum, o składzie grup decydowała kolejność zgłoszeń.

Dzięki temu każdy uczestnik Forum Akcyzowego pierwszej edycji i każdej następnej, ma taką samą możliwość zgłoszenia chęci udziału w dyskusji prowadzonej w grupach roboczych, niezależnie od pozycji rynkowej czy wielkości prowadzonej działalności.

Przeprowadzona przez nas analiza zgłoszeń nie wykazała ataku hackerskiego czy używania skryptów/ botów do wypełniania formularzy. Pojawiające się w mediach informacje na ten temat nie znajdują potwierdzenia w zarejestrowanych logach.

Wszystkie dokumenty wypracowane przez Forum będą publicznie dostępne na stronie MF.

Forum Akcyzowe na Głosie Podatnika

Głos Podatnika www.podatki.gov.pl/glos-podatnika został rozszerzony o kategorię Forum Akcyzowe. Podkategorie odpowiadają tematom prac czterech grup roboczych. To papierosy tradycyjne, papierosy elektroniczne, wyroby nowatorskie oraz produkty innowacyjne, susz tytoniowy.

Dzięki temu podmioty, którym nie udało się zarejestrować do grup roboczych, mogą wziąć udział w dialogu i przedstawić swoje propozycje i sugestie oraz głosować i komentować opinie innych. Wszystkie głosy zostaną poddane ocenie i przeanalizowane.

Transmisja online

Prace grup roboczych Forum są transmitowane na żywo na kanale YouTube Ministerstwa Finansów. Takie rozwiązanie umożliwia wszystkim zainteresowanym podmiotom obserwowanie dialogu. Planujemy również transmisję II posiedzenia Forum.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mick/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.07.2021, 15:47
Źródło informacji MF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ