Newsletter

Biznes i finanse

MF: Rejestracja w e-TOLL prostsza i szybsza (komunikat)

09.09.2021, 15:31aktualizacja: 09.09.2021, 15:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Finansów informuje:

Ministerstwo Finansów udostępniło użytkownikom łatwiejszy sposób rejestracji w e-TOLL.

Udogodnienie jest przeznaczone dla osób fizycznych i jednoosobowych działalności gospodarczych.

Proces rejestracji został znacznie skrócony i zautomatyzowany.

Łatwiejsza rejestracja w IKK

- Szybka rejestracja w e-TOLL dostępna jest dla osób fizycznych oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Skorzystanie z tego ułatwienia możliwe jest po zalogowaniu się do systemu profilem zaufanym z wykorzystaniem ePUAP, aplikacji mObywatel lub bankowości elektronicznej. W nowej funkcjonalności zarejestrowano już ponad 3,7 tys. kont użytkowników – informuje szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Najważniejsze korzyści nowego rozwiązania to:

ü mniej danych – wystarczy wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, numer urządzenia pokładowego oraz e-mail – wszystko na jednym ekranie;

ü automatycznie powiązanie wprowadzonych danych i aktywowanie urządzenia pokładowego w pojeździe;

ü pełny dostęp do wszystkich funkcjonalności IKK (Internetowego Konta Klienta systemu e-TOLL).

Film instruktażowy dostępny jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=e_Gsfss8Gv4

Wrzesień to ostatni miesiąc działania viaTOLL

- Przypominamy, że viaTOLL zostanie wyłączony z końcem września. Zatem zostało już niewiele czasu na zmianę systemu i przejście do e-TOLL. Apelujemy, żeby zrobić to jak najszybciej. Użytkownicy, którzy już korzystają z e-TOLL otrzymują specjalną zniżkę i za przejazdy płacą o 25% mniej - dodaje wiceminister Magdalena Rzeczkowska.

Zniżka w e-TOLL obowiązuje do zakończenia okresu przejściowego czyli do 30 września i obejmuje opłatę za przejazd autostradą i opłatę elektroniczną za przejazd po płatnych drogach krajowych. Opłaty te są pobierane w wysokości 75% stawek opłat określonych w obowiązujących przepisach.

Duży wybór urządzeń w e-TOLL

Do systemu e-TOLL zostało już dopuszczonych 65 dostawców, którzy oferują ponad 270 typów urządzeń OBU i ZSL. Aktualne listy dostawców:

Urządzenia typu OBU

Urządzenia typu ZSL

Aplikację mobilną e-TOLL PL można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play oraz App Store. Liczba pobrań aplikacji przekroczyła 134 tys.

Szczegółowe informacje o e-TOLL na stronie etoll.gov.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ pif/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.09.2021, 15:31
Źródło informacji MF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ