Newsletter

Biznes i finanse

MF: Zmiana listy dostawców kart flotowych i zakresu usług dla użytkowników e-TOLL (komunikat)

01.07.2022, 13:57aktualizacja: 01.07.2022, 13:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Finansów informuje:

•Od 1 lipca 2022 r. każdy wystawca kart flotowych może nawiązać bezpośrednią współpracę z szefem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

•Dostępna jest możliwość wnoszenia opłaty elektronicznej z wykorzystaniem karty flotowej, jako zabezpieczenia.

Od 1 lipca br. zmieniają się zasady współpracy szefa KAS z wystawcami kart flotowych w zakresie możliwości rejestracji oraz wnoszenia opłaty za przejazd po płatnych odcinkach dróg zarządzanych przez GDDKiA. Każdy wystawca kart flotowych, po przejściu z wynikiem pozytywnym testów integracyjnych i wniesieniu zabezpieczenia, może podpisać umowę z szefem KAS bez pośrednictwa integratora usług.

Zmiany dla użytkowników

Zmiany dotyczą użytkowników pojazdów ciężkich oraz pojazdów lekkich, którzy zarejestrowali się i opłacają przejazdy w systemie e-TOLL za pomocą kart flotowych.

Od 1 lipca br. w systemie e-TOLL możliwe jest wnoszenie opłaty elektronicznej z wykorzystaniem karty flotowej, jako zabezpieczenia.

W późniejszym terminie dostępne będą usługi związane z wykorzystaniem płatności pre paid (konto przedpłacone) z wykorzystaniem kart flotowych w Miejscach Obsługi Klienta oraz w Internetowym Koncie Klienta. Pracujemy nad ich szybkim udostępnieniem użytkownikom.

Lista dostawców kart flotowych

Aktualna lista dostawców kart w systemie e-TOLL jest zamieszczona na stronie etoll.gov.pl

Przed rozpoczęciem przejazdu upewnij się, że dostawca twojej karty flotowej jest zintegrowany z systemem e-TOLL.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ ms/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.07.2022, 13:57
Źródło informacji MF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ