Newsletter

MF/KAS: Opolska KAS ujawniła ponad 5,5 mln papierosów bez akcyzy (komunikat)

31.03.2020, 17:03aktualizacja: 31.03.2020, 17:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MF/KAS informuje:

Wykryliśmy ponad 5,5 mln papierosów bez akcyzy między płatkami owsianymi

- Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej (SG) z Jeleniej Góry wykryli papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 4 mln zł.- Straty Skarbu Państwa, gdyby trafiły na rynek, wyniosłyby ponad 5 mln zł.

26 marca 2020 r. funkcjonariusze KAS i SG kontrolowali samochody ciężarowe jadące z Czech do Polski. Podczas kontroli jednego z pojazdów okazało się, że kierowca przewoził przeterminowane płatki owsiane, za którymi znajdowały się kartony z papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Wykryty ładunek to ponad 5,5 mln szt. papierosów o wartości ponad 4 mln zł.

Gdyby nielegalny ładunek trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 5 mln zł.

Kierowca został zatrzymany do dyspozycji prokuratora, dalsze czynności w sprawie prowadzi Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ ryb/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 31.03.2020, 17:03
Źródło informacji MF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.