Newsletter

MG: dzięki POIiŚ dofinansowano 23 ważne projekty związane z bezpieczeństwem energetycznym Polski (komunikat)

14.10.2015, 13:35aktualizacja: 14.10.2015, 13:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MG informuje:

– W ramach projektów wdrażanych w IX i X osi priorytetowej PO IiŚ wybudowano 145,17 km sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji „Doświadczenia z wdrażania funduszy europejskich 2007–2013 w sektorze energetyki w ramach POIiŚ”. Wydarzenie odbyło się 14 października 2015 r. w MG.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 był największym programem operacyjnym w historii UE. – Łączna wartość środków przeznaczonych na działania w zakresie energetyki wynosiła 6,7 mld zł – powiedział. – Do chwili obecnej podpisano 898 umów o dofinansowanie na kwotę ponad 6,6 mld zł – dodał.

Szef resortu gospodarki zwrócił uwagę, że efekty POIiŚ przynoszą korzyści dla sektora energetyki. – Wybudowano ponad 1 000 km gazociągów przesyłowych oraz prawie 400 km elektroenergetycznych sieci przesyłowych, a także zwiększono o 1 miliard metrów sześciennych pojemności magazynowych podziemnych magazynów gazu – wymienił. – Przeprowadzono także termomodernizację 560 budynków użyteczności publicznej oraz wymieniono 14 114 transformatorów na bardziej efektywne energetycznie – dodał.

Wicepremier Piechociński poinformował także, że Ministerstwo Gospodarki w nowej perspektywie finansowej 2014-2020 będzie dysponowało prawie 12 mld zł na wsparcie sektora energetycznego w Polsce, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jest to o ok. 50 proc. więcej środków na energetykę względem programu na lata 2007-2013.

* * *

W trakcje konferencji, zorganizowanej przez Ministerstwo Gospodarki oraz Instytut Nafty i Gazu, wręczono nagrody w konkursie fotograficznym „Oblicza polskiej energetyki – jak zmieniła się polska branża energetyczna dzięki POIiŚ 2007-2013”. Pierwsze miejsce zajął Marcin Haduch z PGNIG S.A. w Warszawie oddział w Sanoku PMGZ, drugie miejsce zajęła firma Golice Wind Farm sp. z o.o., trzecie miejsce zajęła spółka Polskie LNG S.A. Terminal LNG w Świnoujściu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mkz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.10.2015, 13:35
Źródło informacji MG
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ