Newsletter

MG: w Warmińsko-Mazurskiej SSE przybędzie 360 etatów (komunikat)

03.06.2014, 15:45aktualizacja: 03.06.2014, 15:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MG informuje:

Utworzenie 360 miejsc pracy to efekt nowych inwestycji, które będą realizowane dzięki rozszerzeniu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firmy zainwestują tam w nowe projekty 435 mln zł. Rada Ministrów 3 czerwca 2014 r. przyjęła rozporządzenie zmieniające granicę Warmińsko-Mazurskiej SSE.

Do strefy, która zwiększyła się o 30 ha, zostały włączone tereny Mrągowa, Lidzbarka Warmińskiego i Zakroczymia.

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL zbuduje w Mrągowie nowy zakład przetwórstwa mleka i serwatki przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, szczególnie w zakresie ochrony środowiska. Realizacja inwestycji przyniesie 90 nowych miejsc pracy. Nakłady inwestycyjne osiągną wartość 130 mln zł.

POLMLEK sp. z o.o. w Lidzbarku Warmińskim zainstaluje najnowocześniejszą linię do suszenia serwatki i produkcji koncentratu białek serwatkowych WPC oraz laktozy. Inwestycja ma przynieść 70 nowych miejsc pracy. Nakłady na inwestycję wyniosą 150 mln zł.

Z kolei ILS Sp. z o.o., czołowy w Europie dystrybutor części do samochodów, stworzy nowoczesne, europejskie centrum logistyczne oparte o innowacyjne rozwiązania technologiczne. Przejmie ono główny ciężar operacji logistycznych Grupy Inter Cars w Polsce i w Europie. Dzięki temu powstanie 200 nowych etatów, a wysokość nakładów inwestycyjnych wyniesie 155 mln zł.

- Inwestycje z tej samej branży stwarzają szanse na powstanie i pomyślny rozwój klastrów, które wspierają przedsiębiorców i wzmacniają ich pozycję rynkową – podkreśla wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.06.2014, 15:45
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ