Newsletter

MI: Obwodnica Chełmca oddana do ruchu (komunikat)

18.09.2023, 14:13aktualizacja: 18.09.2023, 14:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Infrastruktury informuje: Od 18 września 2023 r. kierowcy mogą korzystać z nowo otwartej obwodnicy Chełmca. Nowa trasa łączy DK28 z północną obwodnicą Nowego Sącza.

— Na obwodnicę Chełmca czekali nie tylko mieszkańcy tej miejscowości, ale też mieszkańcy Nowego Sącza. Ten półtorakilometrowy odcinek ma fundamentalne znaczenie dla mieszkańców zachodniej części miasta, dla turystów, dla ruchu tranzytowego, który dzięki tej drodze ominie centrum Chełmca — powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

— Cieszę się, że możemy dziś otworzyć kolejny odcinek nowej drogi w Małopolsce. Drogi, która była wyczekiwana przez mieszkańców Sądecczyzny. Drogi, która przynosi ulgę mieszkańcom Chełmca — powiedział Tomasz Tomala, szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury.

Nowa trasa ma blisko 1,5 km długości i łączy rondo siostry Czesławy Lorek z rondem im. ks. prof. Bolesława Kumora, pozwalając na ominięcie przebiegających przez centrum Chełmca ul. Limanowskiej i Marcinkowickiej. Domyka od zachodu północną obwodnica Nowego Sącza i wyprowadza z centrum ruch tranzytowy, zwiększając bezpieczeństwo mieszkańców. Droga przebiega niemal w całości na nasypach, a pod nią przechodzą drogi lokalne. Na trasie nie ma żadnego skrzyżowania. W ramach inwestycji powstały również dwa mosty nad rzeką Biczyczanką i dwa wiadukty.

Budowa obwodnicy Chełmca, która powstała w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r., trwała półtora roku. Koszt budowy to niespełna 50 mln zł. Wykonawcą odcinka było konsorcjum Swietelsky AG i Swietelsky Rail Polska.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mmu/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.09.2023, 14:13
Źródło informacji MI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ