Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Ministerstwo Infrastruktury informuje:
Ministerstwo Infrastruktury oraz Federalne Ministerstwo Transportu Niemiec uruchamiają Polsko-Niemiecki Bilet Przyjaźni dla 60 000 młodych ludzi w Niemczech i Polsce w wieku od 18 do 27 lat.
Z okazji 35. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o sąsiedztwie, Niemcy i Polska udostępniają odpowiednio po 30 000 Biletów Przyjaźni. Specjalne bilety „interrail” są przeznaczone dla młodych osób i umożliwiają im odkrywanie sąsiedniego kraju środkiem transportu przyjaznym dla klimatu oraz pozwalają na pogłębianie wzajemnych relacji.
Bilet Przyjaźni pozwala na swobodne podróżowanie po sąsiednim kraju oraz bezpłatną podróż w obie strony po kraju macierzystym w ciągu siedmiu dni. W ten sposób Polska i Niemcy z okazji jubileuszu oferują wyjątkową inicjatywę na rzecz mobilności młodzieży, która pozwala w praktyce doświadczyć idei wspólnoty obu krajów.
– Mamy bardzo dobrą wiadomość dla młodych osób podróżujących koleją. Polska i Niemcy udostępniają po 30 tys. Polsko-Niemieckich Biletów Przyjaźni dla osób w wieku od 18 do 27 lat. Ta wyjątkowa inicjatywa jest realizowana w roku jubileuszu 100-lecia Polskich Kolei Państwowych, dając młodym ludziom możliwość poznania kraju sąsiada, podróżowania koleją i nawiązywania nowych kontaktów – powiedział minister infrastruktury Dariusz Klimczak.
– Właśnie w tych trudnych czasach musimy podkreślić znaczenie idei europejskiej i sprawić, by korzyści płynące ze ścisłej współpracy naszych dwóch krajów stały się namacalne. Wspólnie z moim polskim odpowiednikiem wprowadzamy tę wspaniałą inicjatywę w życie. Niemiecko-Polski Bilet Przyjaźni umożliwia młodym ludziom odkrywanie naszych dwóch krajów i, miejmy nadzieję, czerpanie wielu nowych wrażeń i doświadczeń podczas spotkań z naszymi sąsiadami. Jednocześnie podkreślamy w ten sposób nasze ambicje w zakresie ochrony klimatu, czyniąc podróże koleją jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Bilet Przyjaźni jest silnym sygnałem dla młodego pokolenia – podkreślił federalny minister transportu Patrick Schnieder.
Więcej informacji na temat Polsko-Niemieckiego Biletu Przyjaźni, warunków uczestnictwa oraz zgłoszeń już wkrótce na stronie internetowej PKP Intercity.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)
kom/ azk/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
| Data publikacji | 17.06.2026, 19:42 |
| Źródło informacji | MI |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |