Newsletter

MI: ograniczenia w przewozach drogowych do, z i przez terytorium Federacji Rosyjskiej (komunikat)

07.10.2022, 10:58aktualizacja: 07.10.2022, 10:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ministerstwo Infrastruktury informuje:

Ministerstwo Infrastruktury informuje o ograniczeniach obowiązujących od 10 października 2022 r. w wykonywaniu międzynarodowych przewozów drogowych do, z i przez terytorium Federacji Rosyjskiej. Zgodnie z postanowieniem Rządu Federacji Rosyjskiej wprowadzony zostanie zakaz międzynarodowego przewozu drogowego towarów przez terytorium Federacji Rosyjskiej dla firm transportowych z krajów UE, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Norwegii.

Przepisy tego postanowienia wchodzą w życie z dniem 10 października 2022 r. i obowiązują do 31 grudnia 2022 roku.

Zakaz dotyczy realizacji przewozów: dwustronnych, tranzytowych oraz przewozów z lub na terytorium państwa trzeciego.

Pojazd należący do przewoźnika z jednego z wymienionych powyżej państw, znajdujący się w dniu wejścia w życie tego postanowienia na terytorium Federacji Rosyjskiej, powinien opuścić terytorium Rosji w terminie nie dłuższym niż 7 dni od dnia wejścia w życie tego postanowienia, to jest najpóźniej 17 października 2022 r.

Od zakazu wprowadzono wyjątki, które dotyczą: przewozów pocztowych; przewozów do i z Obwodu Kaliningradzkiego oraz przewozów towarów określonych w specjalnym wykazie władz rosyjskich.

Przeładunek towarów z pojazdów należących do przewoźników z państw objętych zakazem na pojazdy przewoźników rosyjskich i białoruskich oraz odwrotnie dopuszczony jest w wybranych strefach kontroli celnej znajdujących się na terytorium Federacji Rosyjskiej. Strefy takie mają znajdować się w następujących jednostkach administracyjnych Rosji:

• Obwód Kaliningradzki (wszystkie jednostki terytorialne),

• Obwód leningradzki (rejon miejski Wyborgu, rejon miejski Kingiszepski),

• Obwód murmański (Murmańsk, okręg miejski Pieczeński, okręg Kola, okręg Kandalagski),

• Obwód pskowski (Psków, rejon Siebieżski, rejon Peczorski, rejon Pytałowski),

• Republika Karelii (rejon miasta Kostomukski, rejon Lachdenpoński, rejon Łochski, rejon Sortawalski),

• Miasto Petersburg.

Na terytorium wskazanych powyżej jednostek administracyjnych możliwa będzie także wymiana przyczep lub naczep z pojazdów zagranicznych na pojazdy rosyjskie lub białoruskie i odwrotnie.

Ponadto ilość paliwa znajdującego się zbiornikach pojazdów, przewidzianych konstrukcyjnie dla określonego pojazdu, związanego technologicznie i konstrukcyjnie z układem napędowym silnika oraz zainstalowanego przez producenta, przy wyjeździe z terytorium Federacji Rosyjskiej nie powinna przekraczać 200 litrów.

UWAGA: komunikaty są publikowane w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ pif/ mmu/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.10.2022, 10:58
Źródło informacji MI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ