Newsletter

Biznes i finanse

MI: Polsko-koreańskie rozmowy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym (komunikat)

29.06.2022, 11:05aktualizacja: 29.06.2022, 11:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Infrastruktury informuje:

Polsko-koreańskie rozmowy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

Współpraca dwustronna w ramach realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego była tematem spotkania wiceministra infrastruktury, pełnomocnika rządu ds. CPK Marcina Horały z ministrem ziemi, infrastruktury i transportu Republiki Korei Won Hee-ryongiem. Spotkanie, które odbyło się 28 czerwca 2022 r. w Seulu, było także okazją do nawiązania bezpośrednich relacji z nowym ministrem ds. transportu Republiki Korei oraz stanowiło rewizytę, w ślad za wizytą strony koreańskiej w grudniu 2021 r. w Warszawie.

Minister Won Hee-ryong oraz wiceminister Marcin Horała wyrazili chęć kontynuowania i pogłębiania dotychczasowej współpracy dwustronnej w ramach projektu CPK i uczynienia jej długoterminową. W tym kontekście wspomnieli o prognozach instytucji takich jak IATA, z których wynika, że nawet w obecnych, trudnych czasach projekt CPK pozostaje atrakcyjną i opłacalną ekonomicznie inwestycją.

Podczas spotkania omówiona została współpraca między Incheon International Airport Corporation (IIAC) a CPK Sp. z.o.o oraz plany na najbliższe miesiące w tym zakresie. Obie strony wyraziły zamiar podniesienia jej rangi w perspektywie połowy 2023 roku. Ministrowie omówili także perspektywy udziału innych, doświadczonych firm koreańskich w kolejnych etapach projektu CPK, mając na uwadze obowiązujące uwarunkowania prawne. Wiceminister Marcin Horała podziękował za wsparcie w rozwoju współpracy z podmiotami koreańskimi. Obaj ministrowie zobowiązali się do zapewnienia zaangażowania obu stron na wszystkich szczeblach, a wiceminister Horała zaprosił ministra Won do złożenia wizyty w Polsce.

Spotkanie jest pierwszym i głównym punktem agendy wizyty Pełnomocnika Rządu ds. CPK w Republice Korei, podczas której, wspólnie z zarządem spółki CPK odbędzie szereg spotkań, m.in. z Incheon International Airport Corporation, Korea National Railway, Korea Development Bank oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ pif/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.06.2022, 11:05
Źródło informacji MI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ