Newsletter

MI: Rozmowa ministrów Polski i Ukrainy o transporcie kolejowym (komunikat)

16.03.2023, 10:17aktualizacja: 16.03.2023, 10:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Infrastruktury informuje:

15 marca 2023 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk rozmawiał z wicepremierem, ministrem rozwoju gmin, terytoriów i infrastruktury Ukrainy Oleksandrem Kubrakovem.

Tematem rozmowy były relacje pomiędzy polskimi i ukraińskimi spółkami kolejowymi. Strony potwierdziły, że konieczne jest dalsze udoskonalanie koordynacji i wymiana informacji. Dodatkowo podniesiono kwestie dalszych kroków podejmowanych wobec kolejowego przejścia granicznego Hrabenne-Rawa Ruska.

Minister Adamczyk przypomniał o organizowanym w Polsce, we współpracy z Międzynarodowy Forum Transportu (ITF), dialogu wysokiego szczebla o Ukrainie. Konferencja pn. „Łączenie Ukrainy z Europą i światem – odbudowa i rozwój zrównoważonej infrastruktury transportowej i wydajnych łańcuchów dostaw” z udziałem ministrów ds. transportu m.in. ze Szwecji, Słowacji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Czech i Litwy odbędzie się w dniach 29-30 marca 2023 r. w Rzeszowie. Wicepremier Kubrakov pozytywnie odniósł się do zaproszenia i potwierdził swój udział.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

pad/ mmu/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.03.2023, 10:17
Źródło informacji MF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ