Newsletter

MI: Święto 8. Krakowskiej Bazy Lotnictwa Transportowego (komunikat)

17.09.2023, 16:21aktualizacja: 17.09.2023, 16:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Infrastruktury informuje:

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wziął udział w obchodach Święta 8. Krakowskiej Bazy Lotnictwa Transportowego, które odbyły się na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Samo Muzeum obchodzi 2023 r. jubileusz 60-lecia istnienia.

— Wszystkim osobom, które codziennie dbają o polskie bezpieczeństwo, należy się szacunek, zaś Państwo Polskie winne jest wsparcie. Doceniamy pracę wszystkich, którzy zabezpieczają transport lotniczy. W dzisiejszych niespokojnych czasach Państwa ofiarna służba jest szczególnie potrzebna — powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

8. Baza Lotnictwa Transportowego im. płk. pil. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego jest jednostką lotniczą szczebla taktycznego Sił Powietrznych. Baza przeznaczona jest do zabezpieczenia i realizacji lotów wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Wspiera też sojusznicze siły wzmocnienia w okresie pokoju, kryzysu i wojny.

Muzeum Lotnictwa w Krakowie powstało w 1963 r. na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny - jednego z najstarszych lotnisk wojskowych na świecie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.09.2023, 16:21
Źródło informacji MI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ