Newsletter

MI: W Darłowie o wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski na Bałtyku (komunikat)

23.03.2023, 21:20aktualizacja: 23.03.2023, 21:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Infrastruktury informuje:

W dniach 23-24 marca 2023 r. w Darłowie odbywa się ogólnopolska konferencja pn. „Ochrona morskiej infrastruktury krytycznej i wykorzystanie morskich farm wiatrowych do wzmocnienia bezpieczeństwa Polski na Bałtyku”. W wydarzeniu, zorganizowanym w ramach platformy Security Forum, wziął udział wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.

– Rozpoczęcie przez Polskę budowy morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim wpisuje się de facto w szerzej rozumiany proces transformacji energetycznej, a wobec często nieprzewidywalnej i dynamicznie zmieniającej się w ostatnich miesiącach sytuacji geopolitycznej to również szansa dla naszej energetycznej niezależności. Jednocześnie musimy pamiętać o zapewnieniu niezakłóconego działania oraz właściwej ochrony morskich farm wiatrowych, będących jednym ze składników dynamicznie rozwijającego się w ostatnich latach sektora offshore – powiedział wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.

Podczas konferencji przedstawiciele Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, Ministerstwa Obrony Narodowej, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Marynarki Wojennej i deweloperzy farm wiatrowych dyskutują nad najważniejszymi wyzwaniami dotyczącymi wpięcia morskich farm wiatrowych w system obronny państwa polskiego na Bałtyku, a także sposobów ich ochrony.

Istotnym elementem konferencji są panele dyskusyjne, na których omawiany jest wpływ morskiej farmy wiatrowej na systemy obronności Polski, sposoby ochrony infrastruktury krytycznej i energetycznej, a także różne aspekty działalności Marynarki Wojennej RP na Morzu Bałtyckim i współpracy z siłami NATO.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.03.2023, 21:20
Źródło informacji MI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ