Newsletter

MIB: Kraków zyskuje wschodnie obejście (komunikat)

29.06.2017, 15:20aktualizacja: 29.06.2017, 15:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MIB informuje:

– To bez wątpienia ważny dzień dla Małopolan. Dziś udostępniamy kierowcom długo oczekiwaną drogę, która przeniesie znaczną część ruchu poza Kraków. Zmianę na plus odczują szczególnie mieszkańcy Nowej Huty, gdyż zyskuje ona dostęp do autostrady A4. Otwarcie tego odcinka zbliża nas do ukończenia całej S7 i zarazem połączenia północnej i południowej Polski – powiedział podczas uroczystości oddania do ruchu Wschodniej Obwodnicy Krakowa minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

29 czerwca 2017 r., czyli niemal miesiąc przed planowanym terminem, została oddana do użytkowania Wschodnia Obwodnica Krakowa. W uroczystości otwarcia trasy wziął udział minister Andrzej Adamczyk. Minister odczytał list premier Beaty Szydło, która podkreśliła, że jest to ważna inwestycja dla całej Polski, a rząd realizuje dalsze ambitne projekty.

Wschodnia Obwodnica Krakowa to 4,5 km fragment dwujezdniowej drogi S7 od węzła Przewóz (poprzednio Rybitwy) do w. Kraków Nowa Huta (ul. Igołomska). Trasa jest kontynuacją istniejącego odcinka S7 od węzła Bieżanów na A4 do ul. Christo Botewa. W efekcie wybudowania drogi ekspresowej do ul. Igołomskiej (czyli DK 79) połączone zostały wszystkie wyloty dróg krajowych z miasta: nr 94, nr 79, nr 44 i nr 7 (Zakopianka). Umożliwi to przeniesienie ruchu tranzytowego na nową drogę ekspresową i istniejącą obwodnicę A4. Wzrośnie bezpieczeństwo i komfort jazdy, skróci się czas przejazdu i upłynni ruch tranzytowy. Niezwykle ważna dla ruchu tranzytowego trasa S7 połączy południe z północą Polski.

– Dzięki ogromnemu wysiłkowi projektantów, inżynierów i budowlańców krakowski odcinka S7 oddajemy prawie miesiąc przed terminem – podsumował minister A. Adamczyk.

Elementem nowo oddanego odcinka S7 jest najdłuższa w Małopolsce przeprawa na Wiśle. Tworzą ją dwa równoległe mosty o długości ok. 706 m i 695,7 m. W ramach inwestycji wybudowano także 12 innych obiektów inżynierskich. Wykonawca zrealizował kontrakt przedterminowo - w niecałe 3 lata. Koszt budowy wyniósł ok. 530 mln zł i był współfinansowany z funduszy UE.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ kka/ karo/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.06.2017, 15:20
Źródło informacji MIB
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ