Newsletter

MIB: Poczta Polska uczciła obecność Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ (komunikat)

22.01.2018, 14:58aktualizacja: 22.01.2018, 14:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

-MIB informuje:

22 stycznia 2018 r. sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierz Smoliński wziął udział w uroczystości wprowadzenia do obiegu okolicznościowego znaczka pocztowego, wydanego przez Pocztę Polską z okazji rozpoczęcia dwuletniej kadencji Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Specjalny znaczek, który jest w sprzedaży od 29 grudnia 2017 r., symbolicznie przedstawia Siedzibę Główną ONZ w Nowym Jorku na tle kuli ziemskiej.

– Poczta Polska to jedna ze strategicznych spółek Skarbu Państwa. Ma do odegrania szczególną rolę, nie działa bowiem wyłącznie dla zysku, ale kieruje się również interesem społecznym. Dlatego emituje okolicznościowe kartki i znaczki, które przypominają Polakom o swoich bohaterach i ważnych rocznicach historycznych – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierz Smoliński.

Rada Bezpieczeństwa jest jednym z głównych organów ONZ. Karta Narodów Zjednoczonych nakłada na Radę odpowiedzialność za utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa. W skład Rady Bezpieczeństwa wchodzi 15 państw, z których pięć (Chiny, Francja, Rosja, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania) posiada status stałych członków. Pozostałe dziesięć państw wybieranych jest przez Zgromadzenie Ogólne na dwuletnie kadencje, przy czym co roku wybieranych jest pięciu niestałych członków. Nasza kadencja w Radzie rozpoczęła się 1 stycznia 2018 roku.

Tematyka historyczna jest bardzo bliska Poczcie Polskiej. Uroczystemu wprowadzeniu znaczka do obiegu towarzyszyła zapowiedź rocznicowych emisji filatelistycznych na 100. odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z okazji 460. rocznicy powstania Poczty Polskiej. W związku z tymi wydarzeniami PP przygotowuje całą serię specjalnych znaczków.

W spotkaniu obok wiceministra Kazimierza Smolińskiego uczestniczył również minister Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP oraz wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Minister Krzysztof Szczerski podkreślił, że wybór Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa na lata 2018-2019 odzwierciedla rosnące zaangażowanie naszego kraju na rzecz zapewnienia międzynarodowego bezpieczeństwa. - Ten wybór to dla nas nie tylko zaszczyt, ale także zobowiązanie – dodał szef Gabinetu Prezydenta RP.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ nmk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.01.2018, 14:58
Źródło informacji MIB
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.