Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MIB informuje:
Pakiet mobilności oraz współpraca w zakresie transportu kolejowego i lotniczego były głównymi tematami rozmów ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka w ramach polsko-hiszpańskich konsultacji międzyrządowych odbywających się 30 czerwca 2017 r. w Warszawie. Polskiej delegacji przewodniczyła premier Beata Szydło, zaś hiszpańskiej – Mariano Rajoy.
Minister Andrzej Adamczyk i wiceminister Justyna Skrzydło spotkali się z ministrem infrastruktury Hiszpanii Ínigo de la Serną oraz wiceministrem w tym resorcie – Julio Gómezem Pomarem.
Kluczowym tematem spotkania był tzw. pakiet mobilności opublikowany przez Komisję Europejską 31 maja 2017 r. Wstępna wymiana poglądów ministrów UE ds. transportu na temat pakietu odbyła się na forum ostatniego posiedzenia Rady ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii (8 czerwca 2017 r.). W debacie wziął wówczas udział zarówno minister A. Adamczyk, jak i Í. de la Serna.
– Pakiet aktów prawnych na rzecz mobilności powinien jej sprzyjać, a nie ją ograniczać. Uważamy, że rozwiązania zaproponowane przez Komisję Europejską stoją w sprzeczności z fundamentalnymi zasadami jednolitego rynku UE. Z zadowoleniem przyjmujemy informację, że pewne obawy na temat tych propozycji wyraża także Hiszpania – powiedział podczas konsultacji w Warszawie minister Andrzej Adamczyk.
Minister A. Adamczyk podkreślił, że Polska sprzeciwia się propozycji objęcia międzynarodowego transportu drogowego zasadami delegowania pracowników, w zakresie zarówno międzynarodowych operacji transportowych, jak i usług kabotażowych.
– Polska, podobnie jak Hiszpania, stoi na stanowisku, że rozciągnięcie przepisów dyrektywy o delegowaniu na sektor transportu międzynarodowego może prowadzić do dyskryminacji kierowców i łamania zasad konkurencyjności. Będziemy konsekwentnie apelować o działania w kierunku dalszej liberalizacji rynku – dodał minister A. Adamczyk, zapraszając stronę hiszpańską do wspólnej pracy nad ostatecznym kształtem regulacji.
Poprzednie, jedenaste polsko-hiszpańskie konsultacje międzyrządowe, odbyły się 16 lipca 2015 roku w Madrycie.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ flo/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.06.2017, 16:19 |
Źródło informacji | MIB |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu