Newsletter

MIB: umowa na koncepcję programową północnego odcinka S7 podpisana (komunikat)

25.01.2018, 11:39aktualizacja: 25.01.2018, 11:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MIB informuje:

Dziś podpisana została umowa na wykonanie elementów koncepcji programowej dla rozbudowy DK7 na odcinku Płońsk – Czosnów. W uroczystości uczestniczyli wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz, zastępca dyrektora GDDKiA Iwona Stępień-Kotlarek oraz dyrektor oddziału GDDKiA Warszawa Marian Gołoś i przedstawiciele wykonawcy.

- Droga ekspresowa S7 to jeden z kluczowych korytarzy transportowych na osi północ-południe. Docelowo skomunikuje polskie porty z Warszawą i południem kraju - a dalej z południem Europy. Dzisiaj podpisywana umowa oznacza kolejny etap realizacji tej ważnej inwestycji - podkreślił wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

Wykonawcą dokumentacji jest firma Mosty Katowice Sp. z o.o. Wartość zadania wynosi ok. 4,7 mln zł a czas realizacji to 12 miesięcy od dnia podpisania umowy (czyli do stycznia 2019 r.).

Zadaniem projektanta jest opracowanie dokumentacji zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, jak na przykład zajętość terenu pod przyszłą drogę ekspresową. Wykonane zostaną badania konstrukcji mostu przez Wisłę. Projektant przeprowadzi również szczegółowe badania warunków geologicznych.

Przebieg trasy:

- długość: ok. 35 km,

- przekrój: 2 jezdnie po 3 pasy ruchu,

- powiaty i gminy: powiat płoński (gmina Płońsk i gmina Załuski) i powiat nowodworski (gmina i miasto Zakroczym, gmina Nowy Dwór Mazowiecki, gmina Czosnów),

- węzły: Poczernin, Przyborowice, Załuski, Ostrzykowizna, Modlin, Błonie.

Planowany harmonogram realizacji:

- 03.2019 r. ogłoszenie przetargu w systemie ,,Projektuj i Buduj”,

- 12.2019 r. podpisanie umowy z Wykonawcą,

- 05.2021 r. – 06.2023 r. realizacja robót budowlanych.

Szacunkowy łączny koszt inwestycji (dokumentacja, wykup gruntów, budowa) wynosi: 1,7 mld zł.

# # #

Plan orientacyjny S7 Płońsk-Czosnów: http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1798251-p_1.htm

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mgost/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.01.2018, 11:39
Źródło informacji MIB
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.