Newsletter

Biznes i finanse

Mike Morhaime łączy siły z weteranami branży gier, aby wspólnie stworzyć Dreamhaven [TM]

22.09.2020, 12:51aktualizacja: 22.09.2020, 12:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dreamhaven informuje o swoich pierwszych dwóch wytwórniach: Moonshot Games [TM] i Secret Door [TM].

IRVINE, Kalifornia, 23 września 2020 r. /PRNewswire/ -- Mike Morhaime, były dyrektor generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment, a także weteran branży gier, ogłosił, że nowo utworzona wytwórnia gier - spółka Dreamhaven z siedzibą w Irvine, Kalifornia, będzie tworzyć i wydawać oryginalne gry dla graczy z całego świata, w ramach swoich pierwszych dwóch studiów: Moonshot i Secret Door.

„Cieszy mnie możliwość współpracy z tak utalentowanymi osobami, dla których gry i społeczności graczy są tak ważne - powiedział Mike Morhaime, dyrektor generalny Dreamhaven. - Zawsze wierzyłem w moc gier, które łączą ludzi niezależnie od pochodzenia i ponad granicami. Z zespołem Dreamhaven będziemy tworzyć gry i dzielić doświadczenia z graczami w każdym miejscu”.

Zespół Dreamhaven połączyła wspólna wizja wspierania twórców, wcielania w życie ich pomysłów oraz zapewniania wyjątkowych doświadczeń, które będą przyczyniać się do budowania głębszych więzi pomiędzy graczami.

W skład kadry kierującej Moonshot wchodzą Jason Chayes, Dustin Browder i Ben Thompson. Jason Chayes pełnił wcześniej funkcję producenta wykonawczego w Blizzard Entertainment, gdzie kierował zespołem Hearthstone, a także dyrektora wyższego szczebla w Electronic Arts. Wcześniej kierował zespołami artystycznymi działu gier w spółce Walt Disney. Dustin Browder w ciągu trwającej już dwadzieścia pięć lat kariery pełnił funkcję dyrektora ds. gier dla „StarCraft II”, „Heroes of the Storm”, „Command and Conquer” i „Władca Pierścieni”. Ben Thompson pełnił z kolei funkcję dyrektora kreatywnego w zespole Hearthstone i dyrektora artystycznego dla gry karcianej „World of Warcraft”. Pracował on również przy tworzeniu gry „Dungeons & Dragons” i „Magic: The Gathering”. W zespole Moonshot znaleźli się także inni doświadczeni twórcy, którzy współpracowali przy dystrybucji niektórych spośród najpopularniejszych gier.

„Zespół Dreamhaven tworzą wspaniali ludzie - osoby, które podzielają nasze wartości. Jesteśmy ogromnie podekscytowani, że możemy wspólnie rozpocząć kolejną przygodę - powiedział Jason Chayes, kierownik studia Moonshot. - Chociaż dopiero ruszyliśmy, kiedy myślimy o Moonshot, wyobrażamy sobie studio, które cechuje ciekawość i odwaga. Chcemy śmiało realizować nasze podejście i sądzimy, że najlepszym sposobem jest stworzenie kultury opartej na zaufaniu. Jest to żelazna zasada, na której pragniemy oprzeć naszą współpracę oraz relacje z graczami na nieco dalszym etapie działalności”.

W skład kadry kierującej Secret Door wchodzą Chris Sigaty, Alan Dabiri i Eric Dodds, którzy współpracowali przy tworzeniu wielu nowatorskich gier. Chris Sigaty pełnił funkcję producenta wykonawczego w zespołach „Hearthstone”, „StarCraft II” i „Heroes of the Storm”, a także wiodącego producenta oryginalnej wersji „Warcraft III”. Eric Dodds był dyrektorem ds. oryginalnych wersji gier w „Hearthstone” oraz doświadczonym projektantem gier dla „World of Warcraft” i „StarCraft”. Alan Dabiri pełnił zarówno funkcję dyrektora technicznego, jak i dyrektora ds. gier, pracując przy tworzeniu „Warcraft III”, „StarCraft II” i „Heroes of the Storm”. Oprócz nich w zespole Secret Door znaleźli się inni utalentowani twórcy z rozległym doświadczeniem w branży, którzy wspólnie będą kształtować nowe doznania w świecie gier.

„Rozległe doświadczenie w tworzeniu i wydawaniu gier, w połączeniu z atmosferą koleżeńskich relacji między naszymi studiami, sprawia, że Dreamhaven już teraz stanowi wyjątkowe środowisko kreatywnej współpracy - zauważył Chris Sigaty, kierownik studia Secret Door. - Naszą pasją w Secret Door jest pozytywne łączenie graczy i zapewnienie twórcom zrównoważonej przestrzeni do działania. Dreamhaven zapewnia wszystko, czego potrzeba, aby wypłynąć na nieznane wody. Czekamy na innych, którzy chcieliby wyruszyć z nami w tę podróż!”.

Dowiedz się więcej na: www.dreamhaven.com albo odwiedź profile Dreamhaven na LinkedIn: Dreamhaven i Twitterze: @DreamhavenEnt.

Dreamhaven

Dreamhaven pragnie łączyć ludzi poprzez zapewnianie im niezapomnianych, pozytywnych doznań podczas gier oraz wspierać twórców w procesie tworzenia gier, którymi z dumą będą dzielić się ze światem. Spółka z siedzibą w Irvine, Kalifornia, powołała do życia studia Moonshot Games i Secret Door. Więcej informacji na stronie: www.dreamhaven.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1277796/Dreamhaven_Logo.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1277797/Moonshot_Logo.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1277795/Secret_Door_Logo.jpg  

Źródło: Dreamhaven

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.09.2020, 12:51
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ