Newsletter

Biznes i finanse

MK: I oficjalne posiedzenie Młodzieżowej Rady Klimatycznej (komunikat)

25.09.2020, 16:59aktualizacja: 25.09.2020, 16:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MK informuje:

„Z działalnością MRK wiążę nadzieję na konstruktywny dialog oraz aktywne działanie młodzieży na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju. Wspólnie będziemy tworzyć politykę klimatyczną w Polsce” – powiedział minister klimatu Michał Kurtyka podczas pierwszego, oficjalnego posiedzenia Młodzieżowej Rady Klimatycznej, które odbyło się 25 września 2020 r. w Warszawie.

Jak zaznaczył szef resortu klimatu Michał Kurtyka udział w pracach MRK będzie czasem podejmowania inicjatyw oraz realizacji ambitnych planów w kształtowaniu i wdrażaniu polityk publicznych z obszarów klimat i energia.

„Chciałbym, aby były to regularne spotkania, które pozwolą jak najgłębiej wniknąć w tematy, którymi się zajmujemy. Praca w Radzie to nie tylko udział w posiedzeniach, najwięcej pracy będzie wymagał okres pomiędzy nimi, kiedy będziecie pracować nad swoimi projektami i wypracowywać wspólne cele” – powiedział.

„Będziemy angażować Was również w zadania, które są już realizowane na rzecz ochrony klimatu. Przedstawiciel Młodzieżowej Rady Klimatycznej będzie m.in. członkiem Kapituły Konkursowej w ramach konkursu „Szkoła z Klimatem”. Chcemy, aby ta aktywność była bardzo szeroka” – dodał.

Oficjalne powołania na członków MRK

Podczas spotkania minister wręczył oficjalne powołania członkom Młodzieżowej Rady Klimatycznej, którymi są:

1. Weronika Gajda;

2. Julia Gałosz;

3. Mateusz Gieryga;

4. Wojciech Stefan Gnat;

5. Adam Goleński;

6. Kamila Grudniewska;

7. Barbara Gryczon;

8. Michał Grzywa;

9. Liliia Hrytsai;

10. Julia Isert;

11. Grzegorz Kaczmarczyk;

12. Marcelina Kozubek;

13. Sylwia Łyskawka;

14. Bartosz Marzec;

15. Sara Nagabczyńska;

16. Łukasz Nowak;

17. Przemysław Ogarek;

18. Kamil Oleszkiewicz;

19. Mateusz Orzechowski;

20. Franciszek Posacki;

21. Mateusz Pruchnicki;

23. Magda Pryczkowska;

24. Piotr Raczkowski;

25. Julia Radzikowska;

26. Michał Reszel;

27. Przemysław Piotr Rogut;

28. Mateusz Rytlewski;

29. Katarzyna Smętek;

30. Maciej Swora;

31. Karol Szymura;

32. Jędrzej Wójcik;

33. Monika Zimnoch.

31 marca 2020 r. weszło w życie Zarządzenie Ministra Klimatu w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Klimatycznej. W skład Rady wchodzi 32 młodych i zaangażowanych ludzi, którzy chcą współtworzyć politykę klimatyczną w Polsce i aktywnie działać na rzecz ochrony klimatu. Każde z 16 województw ma w MRK swojego reprezentanta. Kadencja potrwa 2 lata.

Celem powołania Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu jest:

- zwiększenie uczestnictwa młodych osób w kształtowaniu i realizacji polityk publicznych z obszarów klimat i energia,

- pogłębianie świadomości ekologicznej wśród młodzieży,

- podnoszenie świadomości młodzieży na temat wpływu własnych działań na stan środowiska,

- dialog i współpraca z osobami, którym bliska jest troska o lepszą przyszłość naszej planety.

Do zadań Młodzieżowej Rady Klimatycznej należy wyrażanie opinii w zakresie spraw objętych działami administracji rządowej klimat i energia, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian polityki, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie właściwości Ministra Klimatu, w tym proponowanie rozwiązań.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mst/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.09.2020, 16:59
Źródło informacji MK
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ