Newsletter

„MOCni w biznesie” – weź udział w darmowym programie i wygraj grant na swoją działalność

16.01.2024, 09:00aktualizacja: 16.01.2024, 09:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Santander Bank Polska
Santander Bank Polska
Startuje kolejna edycja „MOCnych w biznesie”. To program dla tych, którzy chcą założyć lub rozwinąć własny biznes. Uczestnicy mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach i webinarach, a także wygrać granty edukacyjne. Partnerami programu są Santander Bank Polska, Polska Fundacja Przedsiębiorczości i Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A.

Z najnowszego raportu PARP  wynika, że firmy z sektora MŚP stanowią aż 99,8 proc. wszystkich przedsiębiorstw w kraju. Zatrudniają one ponad 6,9 mln osób. Program „MOCni w biznesie” wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i pozwala im na zdobycie kompetencji oraz narzędzi z obszarów takich jak marketing, nowe technologie czy ESG. 

Chcesz zdobyć nowe kompetencje?

Program „MOCni w biznesie” to cykl 10 bezpłatnych webinarów dla tych, którzy chcą założyć lub rozwinąć biznes. Wszystkie webinary będą tłumaczone na polski język migowy.

Swoją wiedzą podzielą się m.in.: Maciej Kawecki (dziennikarz i popularyzator technologiczny), Artur Kurasiński – (przedsiębiorca, twórca, inwestor, obserwator i krytyk zjawisk związanych z technologią), Olga Kozierowska (dziennikarka, trenerka i mentorka) oraz Tycjan Bielecki i Beata Kubida (eksperci ESG w Santander Bank Polska).

Uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak istotna jest praca na danych, jak niskim kosztem promować biznes w internecie, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz dlaczego ESG jest w dzisiejszym świecie tak ważne.

Już 17 stycznia o godz.9.00 odbędzie się pierwszy webinar „Przedsiębiorczość w przyszłości, czyli wewnętrzne życie algorytmów”, prowadzony przez Macieja Kaweckiego. Harmonogram wszystkich spotkań z ekspertami znajduje się na stronie santander.pl/mocniwbiznesie.

Chcesz zyskać fundusze na rozwój swojego biznesu?

Przyszli przedsiębiorcy mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest grant rozwojowy. Warunkiem jest złożenie biznesplanu z opisem pomysłu na stronie santander.pl/mocniwbiznesie w jednej z czterech kategorii:

  • Pomysł na nowy biznes.
  • Pomysł na rozwój swojego biznesu.
  • Pomysł na ekologiczny biznes, który wspiera naszą planetę.
  • Pomysł na biznes bez barier, który uwzględnia zróżnicowane potrzeby i jest odpowiedzialny społecznie.

W każdej z 4 kategorii do wygrania są granty o wartości: 12, 8 lub 6 tysięcy złotych.

„MOCni w biznesie" – realne wsparcie rozwoju po I edycji

Dwa lata temu odbyła się pierwsza edycja projektu. W cyklu 10 szkoleń i spotkań rozwojowych udział wzięło prawie 4 tys. uczestników. Tematyka webinarów skupiała się na aktualnych, praktycznych zagadnieniach rynkowych. 

Same prelekcje to jednak nie wszystko. Spośród ponad 200 uczestników, którzy wzięli udział w konkursie grantowym i nadesłali najciekawszy biznesplan, 10 otrzymało grant rozwojowy o wartości 11 tys. zł brutto. Z kolei w konkursie „Inwestycja w biznes” można było pozyskać inwestora. Troje uczestników, którzy przesłali najciekawsze propozycje biznesowe, otrzymało możliwość dokapitalizowania swojego projektu biznesowego w wysokości do 50 tys. euro. Mogli także skorzystać z wiedzy i doświadczenia inwestora.

Jak dołączyć do programu?

Chcąc zyskać nową wiedzę i dać szansę na rozwój swojemu biznesowi, warto dołącz do drugiej edycji programu „MOCni w biznesie”. Regulamin, harmonogram oraz zapisy na poszczególne webinary znajdują się pod adresem www.santander.pl/mocniwbiznesie. Formularz do zgłaszania w konkursie biznesplanu będzie widoczny od 16 stycznia 2024.

Organizatorem i partnerami projektu „MOCni w biznesie” są Polska Fundacja Przedsiębiorczości i Santander Bank Polska S.A. oraz Polfund FPK S.A. Projekt trwa od 17.01.2024 roku do 04.06.2024 roku. Konkurs na najlepszy biznesplan trwa od 16.01.2024 roku do 30.05 2024 roku. Regulamin projektu i konkursu na www.santander.pl/mocniwbiznesie 

Źródło:
[1] https://www.parp.gov.pl/component/publications/publication/raport-o-stanie-sektora-malych-i-srednich-przedsiebiorstw-w-polsce-2023 

Źródło informacji: Santander Bank Polska
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.01.2024, 09:00
Źródło informacji Santander Bank Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii