Newsletter

Biznes i finanse

Morawiecki: będziemy wspierać polskie firmy w ekspansji na zagraniczne rynki

15.02.2021, 15:56aktualizacja: 15.02.2021, 15:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo


								Mateusz Morawiecki, Beata Żaczek
Mateusz Morawiecki, Beata Żaczek
Będziemy wspierać polskie firmy m.in. pod względem regulacyjnym i finansowym w ich ekspansji międzynarodowej - zapewnił w poniedziałek w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podczas wizyty w Gdańsku w firmie Kokoszki Prefabrykacja, należącej do grupy Pekabex podkreślił znaczenie wielu firm budowlanych i przemysłowych dla przyszłości Polski.

"To ten proces reindustralizacji, to jest ta czwarta rewolucja przemysłowa, z której musimy skorzystać. Z trzech pierwszych nie byliśmy w stanie skorzystać ze względu na zawirowania historyczne" - powiedział.

Morawiecki dodał, że rząd będzie współpracował z polskimi firmami tak pod względem regulacyjnym, inwestycyjnym, jak i finansowym, by te dokonywały coraz bardziej odważnie ekspansji międzynarodowej.

Dodał, że gdańska firma, którą odwiedził w poniedziałek, parę miesięcy temu kupiła firmę niemiecką. "To przykład, jak polskie firmy w czasie pandemii potrafią się rozwijać" - zaznaczył. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ je/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.02.2021, 15:56
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ