Newsletter

Biznes i finanse

MRPiT: Wicepremier Gowin wręczył klucze do nowych mieszkań w Głogowie (komunikat)

28.07.2021, 18:08aktualizacja: 28.07.2021, 18:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MRPiT informuje:

Wicepremier Jarosław Gowin wręczył klucze do nowych mieszkań w Głogowie

– Potrzebujemy rozwoju budownictwa mieszkaniowego nie tylko w metropoliach, ale także w mniejszych miastach i miejscowościach, takich jak Głogów – mówił wicepremier Jarosław Gowin, który wraz z wiceminister Anną Kornecką wziął udział w uroczystości przekazania kluczy najemcom nowych mieszkań wybudowanych w formule TBS.

Inwestycja zrealizowana przez gminę miejską Głogów była współfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Pozostałe źródła jej finansowania to Fundusz Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego oraz preferencyjny kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego na społeczne budownictwo czynszowe w ramach programu popierania budownictwa mieszkaniowego.

– W Polsce chcemy budować mieszkania dostępne dla osób i rodzin o średnich dochodach. Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania na rynku deweloperskim, ale stać ich na opłacanie rozsądnego czynszu – powiedział wicepremier Jarosław Gowin wręczając klucze najemcom nowych lokali.

W oddawanym do użytku budynku powstały 32 lokale mieszkalne o zróżnicowanej powierzchni, dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób starszych i z niepełnosprawnością. Budynek swoją formą nawiązuje do dotychczasowej zabudowy tego miejsca i był realizowany przy współpracy z konserwatorem zabytków.

– Spotykamy się dzisiaj w związku z oddaniem do użytkowania nowych mieszkań Głogowianom oraz przekazaniem środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i Funduszu Dopłat na budowę kolejnych. Są to konkretne, namacalne dowody, że formuła społecznego budownictwa czynszowego to właściwy kierunek polityki mieszkaniowej państwa – powiedziała wiceminister Anna Kornecka

Wicepremier Jarosław Gowin i wiceminister Anna Kornecka poinformowali o przyznaniu gminie Głogów środków finansowych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego i przekazali na ręce prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza symboliczne czeki. Otrzymane wsparcie będzie przeznaczone na realizację przez TBS Sp. z o.o. w Głogowie kolejnych inwestycji mieszkaniowych.

Rządowy Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa

Celem funkcjonowania Funduszu jest poprawa dostępności mieszkań poprzez pobudzenie nowych inwestycji mieszkaniowych na rynku mieszkań budowanych z przeznaczeniem na wynajem przez Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM).Środki Funduszu służą sfinansowaniu części lub całości wydatków gminy na objęcie udziałów lub akcji w tworzonej lub działającej SIM. Wsparcie udzielane jest na: - dofinansowanie kosztów inwestycji mieszkaniowej realizowanej przez istniejące Towarzystwo Budownictwa Społecznego (TBS) lub Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową (SIM), - utworzenie nowej Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ wkr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.07.2021, 18:08
Źródło informacji mf
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ