Newsletter

Biznes i finanse

MŚ: wystawa o Puszczy Białowieskiej w Brukseli (komunikat)

31.08.2016, 11:40aktualizacja: 31.08.2016, 11:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MŚ informuje:

Dziś w Parlamencie Europejskim w Brukseli prof. Jan Szyszko, minister środowiska oraz Jadwiga Wiśniewska, poseł PE, otworzą wystawę „Puszcza Białowieska – lasy naturalne czy też dziedzictwo kulturowe miejscowej ludności” (Białowieża Forest – natural forest or cultural heritage of the local inhabitants).

Celem wystawy jest pokazanie, że Puszcza Białowieska w obecnym kształcie to efekt wielowiekowej działalności człowieka. Wystawa składa się z 17 plansz prezentujących kulturowe znaczenie Puszczy Białowieskiej dla miejscowej ludności i rolę człowieka w jej kształtowaniu.

Bez czynnej ochrony oraz udziału lokalnej społeczności Puszcza Białowieska sama nie poradzi sobie z epidemią kornika drukarza, która coraz bardziej się rozszerza. Jednocześnie lokalna społeczność w dyskusji nt. Puszczy Białowieskiej jest zbyt często pomijana i dyskryminowana - decyzje poprzedniego kierownictwa resortu środowiska dot. Puszczy zapadały bez konsultacji z lokalną społecznością. Dzisiaj mieszkańcom Puszczy Białowieskiej, którzy ogrzewają swoje domy drewnem dowozi się je z oddalonych o 70 km nadleśnictw podczas, gdy miliony metrów sześć. puszczańskiego drewna gniją. To efekt powstrzymywania leśników przed prowadzeniem zrównoważonej gospodarki leśnej.

Plan wizyty Ministra Środowiska Jana Szyszko w Parlamencie Europejskim w Brukseli:

15.30 – panel dyskusyjny z udziałem m.in. prof. Jana Szyszko, ministra środowiska (sala AIG-2).

ok. 17:30 – wypowiedź dla mediów/oficjalne otwarcie wystawy (Floor Bar Area).

Kontakt na miejscu w Brukseli: Paweł Mucha, rzecznik prasowy Ministerstwa Środowiska, tel. 693 100 798.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ pjr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.08.2016, 11:40
Źródło informacji
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ