Newsletter

MSZ: polsko-argentyńskie rozmowy o współpracy gospodarczej i technologicznej (komunikat)

18.09.2014, 09:39aktualizacja: 18.09.2014, 09:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

– Dostrzegamy możliwości współpracy w zakresie badań i rozwoju między firmami i instytucjami polskimi i argentyńskimi– podkreśliła 17 września w Warszawie podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk w rozmowie z Ministrem Nauki, Technologii i Innowacji Argentyny Lino Baranao.

Wiceszefowa polskiej dyplomacji podkreśliła, że wspieranie promocji nauki i podnoszenie innowacyjności gospodarki wpisuje się w priorytety dyplomacji ekonomicznej RP. – Cieszy nas, ze coraz większa liczba przedsiębiorstw realizuje projekty wspólnie z zewnętrznymi ośrodkami badawczymi – podkreśliła wiceminister Katarzyna Kacperczyk. Zwróciła też uwagę, że Argentyna jest drugim, po Brazylii, partnerem handlowym Polski w regionie Ameryki Łacińskiej i Karaibów, a polski eksport w 2013 r. wyniósł 143 mln USD i wzrósł o 25 proc. w stosunku do 2012 r. Minister Baranao zapewnił, że podmioty argentyńskie są zainteresowane rozwojem współpracy z Polską. Impulsem dla współpracy może być modernizacja sektora innowacyjności w Argentynie, zawarta w planie Argentina Innovadora 2020 oraz możliwość pozyskiwania funduszy unijnych na realizację wspólnych projektów z Polską.

W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz polskich przedsiębiorstw wdrażających innowacyjne rozwiązani i technologie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.09.2014, 09:39
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ