Newsletter

Biznes i finanse

MSZ: wiceminister K. Kacperczyk z wizytą gospodarczą w Omanie (komunikat)

08.05.2015, 10:33aktualizacja: 08.05.2015, 10:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

- Bliski Wschód, a zwłaszcza region Zatoki Perskiej jest ważnym regionem dla interesów gospodarczych Polski. Oman, państwo dotychczas niedoceniane przez polski biznes, zaczyna odgrywać coraz większą rolę w naszych relacjach gospodarczych z regionem – zaznaczyła wiceminister Katarzyna Kacperczyk podczas otwarcia Polsko-Omańskiego Forum Biznesu 6 maja w Maskacie.

Wiceminister Kacperczyk podkreśliła, że reprezentacja z ponad 40 polskich firm, biorąca udział w wizycie, potwierdza zainteresowanie nowymi możliwościami współpracy w takich dziedzinach jak: bezpieczeństwo żywnościowe i przetwórstwo rolno-spożywcze, zielone i innowacyjne technologie, sektor stoczniowy, IT/ICT, energetyczny, kolejowy i medyczny. Przedstawiciele biznesu mieli okazję do bezpośrednich spotkań ze swoimi partnerami z poszczególnych branż. Spotkanie z podsekretarzem stanu w MSZ Omanu, a także spotkania w innych resortach były okazją do omówienia konkretnych inicjatyw współpracy.

Wiceminister Kacperczyk odwiedziła również Duqum, gdzie powstała największa na Półwyspie Arabskim Specjalna Strefa Ekonomiczna (SEZAD) i budowany jest kompleks stoczniowo-portowy. Omówiono możliwości zaangażowania polskich firm w obszarach związanych z budową SEZAD oraz możliwości współpracy Duqum z województwem pomorskim.

W tym roku Polskę odwiedził Minister Handlu i Przemysłu Omanu, a także przedstawiciele gospodarczych instytucji rządowych (m.in. Państwowej Agencji Inwestycji, Promocji i Rozwoju Eksportu ITHRAA), grupa 36 oficerów z Command and Control College oraz Grupa Przyjaźni Rady Państwa Sułtanatu Omanu i Senatu RP. Na polskich uczelniach studiuje około 60 Omańczyków. W 2014 r. wartość wzajemnych obrotów handlowych wyniosła 78 mln USD (w tym polski eksport to 65 mln USD).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.05.2015, 10:33
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ