Newsletter

Na inauguracji UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2023 prezydent Joko Widodo wyraża uznanie dla wsparcia BRI w zakresie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

08.12.2023, 15:19aktualizacja: 08.12.2023, 15:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Bank Rakyat Indonesia
PR Newswire/Bank Rakyat Indonesia

DŻAKARTA, Indonezja, 8 grudnia 2023 r. /PRNewswire/ -- Prezydent Indonezji Joko Widodo zaszczycił swoją obecnością inaugurację targów UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2023 organizowanych przez BRI w Centrum Konferencyjnym w Dżakarcie (JCC) 7 grudnia 2023 r. Wydarzenie odbywa się w ramach świętowania 128. rocznicy banku i stanowi dla indonezyjskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw platformę kontaktu z międzynarodowymi nabywcami oraz wspiera rozwój MMŚP. 700 MMŚP uczestniczyło w trzydniowym wydarzeniu pod hasłem „Nawiązywanie więzi globalnych”, które wyróżnia prestiżową 5. edycję expo.

Prezydent skomentował zaangażowanie BRI na rzecz wspierania indonezyjskich MMŚP: „Nasze MMŚP muszą kontynuować działania mające na celu podnoszenie swojej pozycji, przechodzenie na rozwiązania cyfrowe oraz zdobywanie zasięgu międzynarodowego i dominacji na rynku lokalnym, ponieważ nasz rynek jest ogromny, ale jednocześnie należy pamiętać o znaczeniu eksportu i rynków globalnych”.

Minister przedsiębiorstw państwowych Erick Thohir docenił również programy BRI, podkreślając sukces inicjatyw takich jak to wydarzenie w stymulowaniu gospodarki, i stwierdził: „To podstawa rozwoju gospodarczego. Dobre wyniki MMŚP uzyskiwane dzięki wsparciu BRI pozytywnie wpływają na rzeczywistą aktywność ekonomiczną społeczeństwa, co przyczynia się do wzrostu gospodarczego. Ponadto bank BRI prezentuje godne pochwały wyniki działalności”.

Prezes i dyrektor BRI Sunarso podkreślił rolę instytucji w rozwoju indonezyjskich MMŚP. „BRI dostrzega znaczące możliwości dla produktów indonezyjskich na rynku globalnym. Dobra wytwarzane w naszym kraju uznaje się za konkurencyjne pod względem jakości w porównaniu do produktów z innych krajów, a wartość umów zawieranych w ramach partnerstw biznesowych zawiązanych dzięki BRI UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR rośnie z każdym rokiem”.

Na przestrzeni lat wartość umów biznesowych zawartych podczas targów odnotowała znaczący wzrost - z 33,5 mln USD w 2019 r. do 57,5 mln w 2020 r., w 2021 r. wzrosła dodatkowo do 72,1 mln USD, a w 2022 r. osiągnęła kwotę 76,7 mln USD. Tegorocznym celem jest zawarcie umów na łączną sumę 80 mln USD.

Na targach z udziałem 700 starannie wyselekcjonowanych MMŚP z całego kraju wyróżniono pięć kategorii: wystrój wnętrz i rękodzieło, żywność i napoje, akcesoria i uroda, moda i tekstylia oraz zdrowie i wellness. Targi BRI UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2023 mają łączyć indonezyjskie MMŚP z globalnymi rynkami, wspierając ich ekspansję i wzmacniając indonezyjski eksport. Wydarzenie zwraca uwagę na zaangażowanie BRI w poprawę sytuacji MMŚP i konkurencyjność produktów indonezyjskich na rynku globalnym.

Aby wspierać indonezyjskie MMŚP, warto odwiedzić wystawę do 10 grudnia. Szczegółowe informacje o targach, MMŚP oraz rejestracja kupujących: www.brilianpreneur.com.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2296207/Opcer_2.jpg

Źródło: Bank Rakyat Indonesia

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.12.2023, 15:19
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ