Newsletter

Na majówkę tylko z POLREGIO – Bilety turystyczne i Mini turystyczne ważne od 28 kwietnia do 4 maja

25.04.2023, 12:04aktualizacja: 25.04.2023, 12:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

POLREGIO (1)
POLREGIO (1)
Majówka z POLREGIO potrwa prawie cały tydzień, a podróże będą bardzo atrakcyjne cenowo. Na podstawie Mini biletu turystycznego za jedyne 46,40 zł będzie można podróżować pociągami kategorii REGIO w dowolnej relacji już od 28 kwietnia od godz. 18:00 do 4 maja do godz. 6:00. Mini bilet turystyczny, który będzie można kupić we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym za pomocą aplikacji mPOLREGIO czy w videomatach - uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w całym kraju.

Oferta POLREGIO ma być w założeniu tańszą i ekologiczną alternatywą dla samochodu, dlatego pociągami spółki będzie można wielokrotnie podróżować w ramach jednego biletu na każdej trasie. Wydłużenie ważności biletu nie obowiązuje jedynie w województwie pomorskim, gdzie - decyzją organizatora transportu - przewozy będą odbywać się na zasadach ogólnych określonych w taryfie przewozowej.

W długi majowy weekend, na wielu atrakcyjnych trasach w Polsce, startują dodatkowe połączenia POLREGIO, które zabiorą turystów nie tylko do nadmorskich kurortów.

POMORZE ZACHODNIE/WIELKOPOLSKA/LUBUSKIE:

 • dwa dodatkowe pociągi "Riwiera i Harpun" na trasie Poznań – Kołobrzeg
 • pociąg "Błękitny" Szczecin Główny - Świnoujście z ograniczoną liczbą postojów
 • pociąg "Orkan" Poznań Główny - Międzyzdroje - Świnoujście (pociąg jedzie z pominięciem stacji Szczecin Główny, dzięki czemu czas przejazdu jest krótszy)
 • pociąg "Karsibór" Zielona Góra Główna - Kostrzyn - Szczecin - Międzyzdroje - Świnoujście
 • Zielona Góra Gł. – Łagów (pociągi kursują w terminie 29 kwietnia- 3 maja, z wyjątkiem 2 maja)

DOLNY ŚLĄSK:

 • pociąg „Kamieńczyk” relacji Poznań-Wrocław - Szklarska Poręba

ŁÓDZKIE:

W trakcie majówki kursować będą pociągi umożliwiające dojazd do Orientarium ZOO Łódź - najnowocześniejszego w Europie pawilonu poświęconemu faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej na trasach:

 • Warszawa - Łódź
 • Łódź - Poznań
 • Częstochowa - Łódź

PODLASIE:

Pociągi relacji Białystok - Waliły kursować będą sezonowo w dniach 1 i 3 maja

ŚWIĘTOKRZYSKIE/PODKARPACKIE:

Dla wybierających się do Sandomierza, 29 kwietnia – 3 maja kursują pociągi relacji:

 • Kielce - Sandomierz – Kielce
 • Rzeszów Główny - Sandomierz - Rzeszów Główny

ŚLĄSK/MAŁOPOLSKA:

 • Katowice - Zator – Katowice – superREGIO "ENERGYLANDIA" będzie kursował m.in. 1 - 3 maja oraz 5-7 maja

LUBELSKIE:

 • Pociągi na Roztocze kursują w weekend majowy w dniach 29 kwietnia – 3 maja

Pasażerowie doceniają oferty POLREGIO, dzięki którym liczba podróżnych sukcesywnie rośnie, a spółka ma za sobą rekordowo dobry kwartał. W pierwszych trzech miesiącach tego roku z usług przewoźnika skorzystały blisko 24 miliony pasażerów. To wzrost o prawie 30% w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku. Najlepsze wyniki odnotowano w styczniu, kiedy to pociągami POLREGIO podróżowało ponad 8 milionów osób wobec 5,5 mln pasażerów w styczniu 2022, co oznacza 50% wzrost. Co szczególnie ważne – pobite zostały także wyniki z 2019 roku, czyli sprzed pandemii. W styczniu spółka osiągnęła lepszy o 15% rezultat w porównaniu do stycznia 2019, który był do tej pory rokiem rekordowym dla całej kolei. Tendencja rosnąca jest utrzymana także w lutym i marcu. W planach POLREGIO jest kontynuowanie tego trendu i przekroczenie w tym roku liczby 100 mln pasażerów.

POLREGIO S.A. to największy pasażerski przewoźnik w Polsce, z 27% udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża ponad 1500 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na około 1900 stacjach. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta blisko 90 mln pasażerów. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział), a pozostałymi udziałowcami są samorządy wojewódzkie.

KONTAKT:

Aleksandra Baldys

Rzecznik prasowy

e-mail: rzecznik@polregio.pl

Źródło informacji: POLREGIO

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.04.2023, 12:04
Źródło informacji POLREGIO
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ