Newsletter

Na targach China Brand Day Expo Shanghai Electric prezentuje ekologiczne rozwiązania energetyczne, które tworzą otoczenie kształtowane przez technologie oparte na czystej energii

14.05.2024, 15:10aktualizacja: 14.05.2024, 15:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Shanghai Electric
PR Newswire/Shanghai Electric
Zgodnie z tematem przewodnim targów „Promocja chińskich marek na świecie” Spółka prezentuje zintegrowane rozwiązania energetyczne i urządzenia przemysłowe, skupiając się na metodach niskoemisyjnych.

SZANGHAJ, 13 maja 2024 r. /PRNewswire/ -- Spółka Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) zaprezentowała rozwiązania w zakresie zielonej energii i systemowe rozwiązania przemysłowe podczas targów China Brand Day 2024. Była to ósma edycja tego znakomitego wydarzenia, które odbyło się w dniach 10-14 maja. Rozwiązania stanowią wyraz ostatnich osiągnięć Shanghai Electric w zakresie rozwoju czystej energii, w tym przełomów technologicznych, które spełniają potrzeby regionalne, roztaczając wizję bardziej ekologicznych Chin zasilanych niskoemisyjnymi innowacyjnymi rozwiązaniami zaprojektowanymi, aby pomóc krajowi osiągnąć cel zeroemisyjności.

Temat przewodni prezentacji Shanghai Electric, podzielonej na cztery obszary obejmujące historię marki, innowacje technologiczne, zieloną energię oraz Inicjatywę Pasa i Drogi, przybliża odbiorcom przyszłość, w której ludzie, sektory przemysłowe i natura współistnieją w harmonii, a także perspektywę zrównoważonego postępu i dobrobytu napędzanych nowej jakości zasobami produkcyjnymi, stanowiąc nową filozofię rozwoju Chin stworzoną przez rząd, aby otworzyć nowy rozdział rozwoju gospodarczego.

Nowa strategia ekologicznego i niskoemisyjnego rozwoju

W centralnym punkcie historii marki spółka Shanghai Electric kreatywnie odwzorowała inwestycje przemysłowe i oparte na czystej energii w atrakcyjnym, kojącym otoczeniu. Wizualizacja, inspirowana chińskim obrazem „Tysiąc mil gór i rzek” z XII wieku, nie tylko przybliża widzom wizję, w której wszystkie sektory korzystają z technologii niskoemisyjnych, ale także podkreśla ambicje Shanghai Electric w kierunku objęcia pozycji lidera globalnej transformacji energetycznej.

Innowacje technologiczne: podstawa wysokiej jakości produkcji

Podkreślając swoją biegłość w dziedzinie technologii, spółka Shanghai Electric zaprezentowała rozwiązania i produkty, które przenoszą produkcję na kolejny poziom, zwracając uwagę na niezłomne dążenie spółki do innowacji technologicznych. Wśród prezentowanych innowacji znalazły się:

  • Wyposażenie reaktora jądrowego, w tym zbiornik ciśnieniowy reaktora ważący 1300 ton po wypełnieniu wodą.
  • Wysokoprecyzyjne urządzenie do mielenia kompozytu o dokładności mielenia rzędu 0,0004 mm.
  • Płytki ceramiczne odporne na wysokie temperatury sięgające niemal 1400°C.
  • Tunel aerodynamiczny do wytwarzania materiału o zawartości 9% niklu, który działa w skrajnie niskim temperaturach do -196°C.

Zielona energia: wspieranie zrównoważonego łańcucha przemysłowego

Pod hasłem „Zielonej Energii” spółka Shanghai Electric zaprezentowała komplementarny system wytwarzania i magazynowania energii wiatrowej, słonecznej i wodorowej oraz zintegrowane rozwiązanie źródło zasilania - sieć - odbiorniki - magazynowanie, przedstawiając systemy energetyczne nowej generacji i kompleksowe zeroemisyjne parki przemysłowe, które zasilają regiony w różnych częściach świata. Spółka przedstawiła system zarządzania energią (EMS), który został wdrożony w wielu inwestycjach na całym świecie, wraz z układem rdzenia i sprzętem do kontrolowanej fuzji jądrowej znajdującymi się w czołówce chińskiego rynku.

Promocja chińskich marek na świecie

Shanghai Electric pokazał historię przyspieszenia rozwoju czystej energii przez spółkę we współpracy ze swoimi globalnymi partnerami za pośrednictwem interaktywnego ekranu, żywo ilustrując plan budowy bardziej ekologicznego i zrównoważonego jutra. Do końca ubiegłego roku w 35 krajach i terytoriach powstało ponad 140 zagranicznych oddziałów Shanghai Electric, realizując przeszło 100 inwestycji obejmujących energię cieplną, fotowoltaikę, energię jądrową, magazynowanie energii, zamianę odpadów w energię, silniki spalinowe i energię węglową. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Shanghai Electric pomaga wygenerować łącznie 1,2 biliona kWh energii elektrycznej i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 35 milionów ton.

Obserwując początek nowej ery napędzanej czystą energią, spółka Shanghai Electric jest przygotowana do objęcia pozycji lidera, skupiając się na ekologicznej, niskoemisyjnej i cyfrowej transformacji w celu rozwoju swojej działalności i wspierania Chin i reszty świata w realizacji celów związanych z niskoemisyjnością. Jako lider w dziedzinie urządzeń opartych na nowych źródłach energii i ważny podmiot w dziedzinie automatyzacji wysokiej klasy wyposażenia Shanghai Electric stale poszerza granice innowacji, przygotowując się na nowe możliwości w ekosystemie przemysłowym.

Więcej informacji o Shanghai Electric na stronie https://www.shanghai-electric.com/group_en/.

Wideo - https://mma.prnewswire.com/media/2410829/2024_05_05_18_04_23.mp4 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2346204/Shanghai_Electric_logo.jpg 

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.05.2024, 15:10
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ