Newsletter

NEWAG przekazał dwanaście Dragonów dla PKP CARGO

22.03.2023, 14:13aktualizacja: 23.03.2023, 08:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NEWAG (1)
NEWAG (1)
W dniu 22.03.2023 na dworcu kolejowym w Nowym Sączu nastąpiło uroczyste przekazanie wyprodukowanych przez NEWAG S.A. elektrycznych lokomotyw Dragon 2.

„Pierwszy raz w naszej blisko 150-letniej historii mamy okazję zobaczyć w jednym miejscu na dworcu w Nowym Sączu 24 supernowoczesne lokomotywy. Wielosystemowa lokomotywa 6-osiowa - Dragon 2 E6MST, jest pierwszym polskim pojazdem kolejowym, który otrzymał zezwolenie wydane przez Agencję Kolejową Unii Europejskiej (ERA), dopuszczające go do eksploatacji równocześnie nie tylko na terenie Polski, ale również w Czechach i na Słowacji.

Oznacza to, że nasz narodowy przewoźnik - PKP CARGO S.A. będzie posiadał w swojej flocie 34 nowoczesne lokomotywy produkcji NEWAG charakteryzujące się bardzo wysoką niezawodnością” – mówi Zbigniew Konieczek – prezes NEWAG S.A.

„Zakup lokomotyw Dragon 2 oraz planowane uruchomienie terminalu przeładunkowego w Zduńskiej Woli Karsznicach to kluczowe elementy strategii rozwoju PKP CARGO. Nowy tabor otwiera przed nami dodatkowe możliwości skutecznego konkurowania w Czechach i na Słowacji oraz jest szansą na ekspansję w państwach regionu Trójmorza” – mówi Dariusz Seliga – prezes PKP CARGO S.A.

Nowe lokomotywy będą jeździć w barwach PKP CARGO, a jedna z dwunastu została okazjonalnie oklejona znakiem Solidarności oraz ponadczasowym przesłaniem Jana Pawła II.

„Solidarność to jeden i drugi (…) A więc nigdy jeden przeciwko drugiemu”. „Znak Solidarności to niewątpliwie jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli na świecie. Przedstawia jedną z najwspanialszych kart w naszej historii, to znak polskiej wolności i niezależności. Dla PKP CARGO - narodowego przewoźnika kolejowego - wartości związane z ideą Solidarności są niezwykle bliskie, dlatego zdecydowaliśmy się, aby jedna z naszych lokomotyw była jej nośnikiem” - wyjaśnia Dariusz Seliga – prezes PKP CARGO S.A.

Lokomotywy Dragon dostarczane są w ramach podpisanej umowy na dostawę 31 szt. sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych, w tym 24 pojazdy wielosystemowe.

Wartość całego kontraktu opiewa na kwotę ponad 518 mln zł netto.

Źródło informacji: NEWAG

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.03.2023, 14:13
Źródło informacji NEWAG
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.