Newsletter

Biznes i finanse

Nieprzerwane wysiłki Shanghai Electric w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu zostały wyróżnione przez Ogólnopakistańskie Stowarzyszenie Przedsiębiorstw Chińskich

04.03.2021, 15:59aktualizacja: 04.03.2021, 16:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SZANGHAJ, 4 marca 2021 r. /PRNewswire/ -- Spółka Shanghai Electric („Spółka”) (SEHK: 02727, SSE: 601727), najważniejszy na świecie producent i dostawca urządzeń do wytwarzania energii elektrycznej, urządzeń przemysłowych i usług integracyjnych, otrzymała doroczną nagrodę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu od oddziału APCEA (All-Pakistan Chinese Enterprises’ Association - Ogólnopakistańskie Stowarzyszenie Przedsiębiorstw Chińskich) w Karaczi. Nagroda ta jest wyrazem uznania dla wkładu przedsiębiorstwa w rozwój społeczny regionu w 2020 roku oraz jego aktywnego zaangażowania w działania na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu.

„To dla nas prawdziwy zaszczyt otrzymać takie wyróżnienie od APCEA. Shanghai Electric zamierza kontynuować promowanie rozwoju Chińsko-Pakistańskiego Korytarza Gospodarczego w przyszłości i dążyć do zapewnienia sprawnej budowy i eksploatacji projektu Thar Block-1 obejmującego zintegrowaną kopalnię węgla i elektrownię. Jednocześnie pozostajemy konsekwentnie zaangażowani w promowanie rozwoju pakistańskich projektów energetycznych, które przyniosą korzyści szerszej społeczności lokalnej” – powiedział Meng Donghai, dyrektor generalny Thar Coal Block-1 Power Generation Company.

Projekt Thar Block-1 obejmujący zintegrowaną kopalnię węgla i elektrownię („Projekt”) ucierpiał w ubiegłym roku w wyniku pandemii COVID-19, która negatywnie wpłynęła na lokalną społeczność w mieście Mithi i w całej prowincji Sindh. Pełniąc rolę wykonawcy projektu, Shanghai Electric niezwłocznie zareagowała na wprowadzenie przez pakistański rząd środków blokujących w marcu 2020 r., ściśle współpracując z rządem Sindh przy udzielaniu pomocy mieszkańcom w tym trudnym okresie.

W kwietniu firma przekazała niezbędne zaopatrzenie dla pakistańskiej 441. Brygady Piechoty, co miało zapewnić bezpieczeństwo jej żołnierzom. Spółka Shanghai Electric przekazała również dostawy dla miasta Mithi oraz materiały ochronne, zboże i olej, które pomogły lokalnym zespołom w rozwiązaniu problemu niedoboru żywności i odzieży w zubożałych wioskach. Ponadto w lipcu Thar Coal Block-1 Power Generation Company wraz z Sino Sindh Resources Company w imieniu Shanghai Electric przekazały 6 milionów rupii prowincji Sindh na utworzenie funduszu interwencyjnego Corona Virus Emergency Fund, przeznaczonego na wsparcie lokalnych władz i społeczności w walce z epidemią.

Jednocześnie w ramach projektu podejmowane są próby przezwyciężenia licznych trudności i przyspieszenia realizacji, przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności ze środkami zapobiegania i kontroli pandemii. Prace związane z wykonaniem i otwarciem głównej konstrukcji stalowej zakładu zakończyły się w lipcu 2020 roku, stwarzając solidne podstawy do terminowej realizacji kolejnych etapów projektu.

Blokada kraju i ograniczenia w podróżowaniu spowolniły postępy w pracach budowlanych nad projektem w szczytowym momencie pandemii w Pakistanie w zeszłym roku. Aby szybko zareagować na sytuację kryzysową, Shanghai Electric zorganizowała loty czarterowe w celu wysłania inżynierów i pracowników, co przyczyniło się do przyspieszenia postępów projektu, równolegle z czterema tonami środków ochrony osobistej, artykułów pierwszej potrzeby, materiałów biurowych i leków ratunkowych przeznaczonych również dla pracowników znajdujących się na terenie budowy.

W ciągu ostatniego roku Shanghai Electric nieustannie podejmuje wysiłki w celu promowania lokalnego zatrudnienia w prowincji Sindh. W styczniu 2021 r. przy realizacji Projektu pracowało ponad 5 000 osób, z czego ponad 75% stanowili pracownicy miejscowi. Shanghai Electric zorganizowała specjalne szkolenia przed rozpoczęciem pracy, aby pomóc pracownikom poprawić ich umiejętności zawodowe, a także zatrudniła doświadczonych chińskich techników, którzy przekazali swoje umiejętności, wiedzę i doświadczenie miejscowym robotnikom. W październiku 2020 roku, aby zachęcić miejscowych spawaczy do zaprezentowania swojej fachowej wiedzy, przedsiębiorstwo energetyczne zorganizowało zawody w lutowaniu.

Projekt Thar Block-1 obejmujący zintegrowaną kopalnię węgla i elektrownię został opracowany przez spółkę Shanghai Electric w ramach Inicjatywy Pasa i Szlaku i jest priorytetowym projektem współpracy energetycznej w ramach Chińsko-Pakistańskiego Korytarza Gospodarczego (CPEC). Wpisuje się to również w dążenie rządu Pakistanu do poprawy bezpieczeństwa energetycznego i obniżenia średniego kosztu wytwarzania energii poprzez odejście od importowanego paliwa na rzecz lokalnego węgla.

Projekt jest realizowany przy rocznych zdolnościach produkcyjnych wynoszących 7,8 mln ton węgla i obejmuje dwie 660-megawatowe elektrownie węglowe, które mogą wytwarzać przystępną cenowo i niezawodną energię elektryczną dla około 4 mln pakistańskich gospodarstw domowych przy wykorzystaniu technologii przyjaznej dla środowiska.

Materiał filmowy - https://mma.prnewswire.com/media/1448851/video.mp4

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1190744/Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.03.2021, 15:59
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ