Newsletter

Biznes i finanse

Nowa marka „BPS Leasing i Faktoring” na rynku. Połączenie Spółek BPS Leasing S.A. i BPS Faktor S.A.

02.12.2021, 09:00aktualizacja: 02.12.2021, 10:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BPS Leasing i Faktoring
BPS Leasing i Faktoring
BPS Leasing i Faktoring uprzejmie informuje, że zgodnie z przyjętą strategią w ramach Grupy BPS w dniu 1 grudnia br. doszło do połączenia spółki BPS Leasing S.A. z siedzibą w Warszawie KRS 0000368784 (dalej także „Spółka”) ze spółką BPS Faktor S.A. z siedzibą w Warszawie KRS 0000380396 w trybie określonym w art. 492 § 1 pkt 1) Kodeksu spółek handlowych, tj. poprzez przeniesienie całego majątku BPS Faktor S.A. na BPS Leasing S.A. (łączenie się przez przejęcie). W wyniku połączenia BPS Faktor S.A. zostanie wykreślona z Krajowego Rejestru Sądowego. Zgodnie z art. 494 Kodeksu spółek handlowych spółka przejmująca, tj. BPS Leasing S.A., wstąpiła z dniem połączenia we wszystkie prawa i obowiązki spółki przejmowanej, tj. BPS Faktor S.A.

Decyzja o integracji Spółek produktowych BPS Leasing S.A. i BPS Faktor S.A. została podjęta w celu zwiększenia dostępności produktów tych Spółek dla klientów Banków Spółdzielczych i Banku BPS. Od dnia połączenia Spółka będzie występować pod firmą BPS Leasing S.A. oraz używać marki „BPS Leasing i Faktoring”, oferując zarówno produkty leasingowe, jak i faktoringowe. 

„Dzięki integracji Spółek klienci Zrzeszenia pozyskują kompleksową ofertę usług finansowych jednocześnie w zakresie leasingu, jak i faktoringu w ramach jednego podmiotu tj. BPS Leasing i Faktoring. Oferowane przez nas realne wsparcie bieżącej działalności przedsiębiorców - w drodze finansowania leasingiem inwestycji w środki trwałe oraz wykupu należności poprzez faktoring - przekonują coraz więcej firm do podejmowania współpracy z nami, prowadząc do wzmocnienia pozycji konkurencyjnej bankowości spółdzielczej w Polsce” – powiedział Tomasz Szurmak, prezes zarządu BPS Leasing i Faktoring.

W ramach sieci wyspecjalizowanych Regionalnych Centrów leasingowo-faktoringowych BPS Leasing i Faktoring przedstawia szeroką gamę usług leasingowych i faktoringu dla wszystkich klientów Zrzeszenia BPS. I tak w formie leasingu operacyjnego lub finansowego oferuje leasing pojazdów osobowych oraz ciężarowych, leasing maszyn, urządzeń i innych środków trwałych, leasing urządzeń i instalacji fotowoltaicznych, jak również leasing nieruchomości komercyjnych. W zakresie faktoringu przedstawia ofertę faktoringu należnościowego bez i/lub z regresem, faktoringu eksportowego, abonamentu faktoringowego oraz faktoringu odwrotnego.

„Mocna pozycja rynkowa Banków Spółdzielczych z Grupy BPS zależy w dużej mierze od kompleksowej oferty produktowej, dostosowanej do wymagań współczesnych klientów. Zgodnie ze Strategią Zrzeszenia, Spółka BPS Leasing i Faktoring uzupełnia ofertę Banków Spółdzielczych oraz Banku BPS o coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców usługi leasingowe i faktoringowe. Chcemy rozwijać ten rodzaj działalności w Grupie BPS w przyszłości” – powiedział Artur Adamczyk, prezes zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

Obie linie biznesowe będą w najbliższym czasie bezpośrednio dostępne w Bankach należących do Zrzeszenia BPS, jak również we wszystkich Oddziałach Banku BPS. Dzięki temu klienci uzyskają szereg korzyści, z których najważniejsze to:

  • poprawa własnej płynności finansowej;
  • lepsze pozycjonowanie się wobec dostawców poprzez szybką realizację płatności i zobowiązań finansowych;
  • przewaga konkurencyjna dzięki możliwości oferowania odbiorcom wydłużonych terminów płatności;
  • zabezpieczenie się przed ryzykiem niewypłacalności bądź opóźnionych płatności nierzetelnych kontrahentów; 
  • podejmowanie współpracy z mniej znanymi kontrahentami zagranicznymi i rozszerzanie poprzez to rynków zbytu.

„Współpraca z Bankami Spółdzielczymi w Grupie BPS i uzupełnienie oferty produktowej Banków o leasing i faktoring to jeden ze strategicznych celów działalności naszej Spółki. Zespół specjalistów i ekspertów w dziedzinie leasingu i faktoringu zapewnia profesjonalną obsługę i doradztwo oraz dedykowany bezpośredni kontakt z klientem. Wieloletnie doświadczenie pracowników Spółek na obu polach biznesowych gwarantuje z kolei klientom bezpieczną, stabilną i długofalową współpracę, zaś nowoczesne platformy internetowe leasingowa i faktoringowa umożliwiają im kontrolę oraz stały monitoring spłat i zobowiązań” – dodał Adam Surowski, wiceprezes zarządu BPS Leasing i Faktoring.

Wszyscy zainteresowanych ofertą finansowania leasingiem lub faktoringiem w Zrzeszeniu BPS proszeni są o kontakt z regionalnymi przedstawicielami za pośrednictwem strony: www.BPSLeasing.pl/kontakt.

Więcej informacji na temat integracji Spółek dostępnych jest pod adresem: www.BPSLeasing.pl.

„Zmieniamy się dla Was”

KONTAKT:

Kontakt do Biura Prasowego: 
Łukasz Bogusz 
tel. 697 223 533
e-mail: Lukasz.Bogusz@bankbps.pl
www.BPSLeasing.pl / www.BPSFaktor.pl

Źródło informacji: BPS Leasing i Faktoring
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.12.2021, 09:00
Źródło informacji BPS Leasing i Faktoring
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ