Newsletter

Nowa Strefa Gui’an podejmuje intensywne działania w celu stworzenia nowej krainy otwartej gospodarki

27.09.2022, 15:53aktualizacja: 27.09.2022, 15:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Guian New Area Management Committee
Guian New Area Management Committee

GUIYANG, Chiny, 27 września 2022 r. /PRNewswire/ -- W pierwszej połowie bieżącego roku całkowity import i eksport Nowej Strefy Gui’an wyniósł 698,11 mln USD, co oznacza wzrost o 112,9% w stosunku do roku poprzedniego i stanowi 60,7% rocznego celu. Trzy nowo powstałe przedsiębiorstwa zagraniczne osiągnęły wartość 19,42 mln USD, wykraczając poza cały rok 2021, przy czym łączny import i eksport transgranicznego handlu elektronicznego osiągnął wartość 123 mln USD.

Gruntowna reforma aktywizuje nowe mechanizmy rozwoju gospodarczego

Jak podaje Komitet Zarządzający Nową Strefą Guian, będąc ważnym oknem na świat prowincji Guizhou, głównym polem bitwy „silnej stolicy prowincji” Gui’an Guiyang i jednocześnie przyczółkiem otwartej gospodarki, od tego roku Gui’an wdrożyło reformę systemu i mechanizmu, ustanowiło niezależne finanse w strefie wolnego handlu, nadało uprawnienia do zarządzania i zatwierdzania projektów oraz poprawiło „wewnętrzne umiejętności”, koncentrując się na rozwoju i budowie, przyciąganiu inwestycji i rozwoju przemysłowym.

W styczniu bieżącego roku formalnie utworzono Biuro Promocji Inwestycji Nowej Dzielnicy Gui’an jako istotny element rozwoju gospodarczego nowej dzielnicy, tworząc bazę danych przedsiębiorstw w zakresie inwestycji zagranicznych, handlu zagranicznego, handlu usługami i transgranicznego handlu elektronicznego. Zobowiązało się ono do pozyskiwania inwestycji i usług w zakresie handlu zagranicznego.

Solidny przemysł buduje powiązania i kanały komunikacyjne

Spółka Shuangkun Electronic Technology, założona w kwietniu tego roku, jest wyspecjalizowanym podmiotem zajmującym się produkcją i rozwojem wyświetlaczy i ekranów. Jest również kluczowym przedsiębiorstwem wprowadzonym do budowy klastra przemysłu wyświetlaczy o łącznej inwestycji 380 mln CNY.

„Otrzymaliśmy już wiele zamówień - powiedział dyrektor. - oczekuje się, że w tym roku wartość produkcji firmy wyniesie od 600 do 800 mln CNY”.

Shuangkun Electronic Technology jest jednym z przedsiębiorstw klastra przemysłu wyświetlaczy fotoelektrycznych powstałych w Nowej Strefie Gui’an. W celu stworzenia nowego miejsca o wysokim poziomie otwarcia obszar ten energicznie wdrożył rozwój klastrów i stopniowo utworzył grupę przemysłową obejmującą producentów wyświetlaczy fotoelektrycznych, oświetlenia fotoelektrycznego oraz przemysłową grupę regeneracji sprzętu elektronicznego. Następnie Nowa Strefa Gui’an zamierza zbudować kanał przemysłowy łączący się z obszarem Wielkiej Zatoki Guangdong-Hong Kong-Macao i poczynić znaczące postępy w kierunku realizacji celu, jakim jest park handlu zagranicznego o wartości dziesięciu miliardów.

Wyjątkowe usługi przyczyniają się do rozwoju inwestycji i biznesu.

W Parku Przemysłowym Nowej Strefy Gui’an spółka Guizhou Huajiaxin Technology Co., Ltd., specjalizująca się w pracach konserwacyjnych i regeneracji wiązań, ma osiągnąć w tym roku import i eksport w wysokości 25 milionów USD. Od momentu powstania firma korzysta z obniżki opłat logistycznych, odroczenia płatności podatku, obniżki czynszu i innych preferencyjnych rozwiązań.

W ostatnich latach Nowa Strefa Gui’an opracowała szereg polityk mających na celu wspieranie rozwoju przemysłowego otwartej gospodarki, wspomaganie rozwoju przemysłowego pod kątem fabryk i logistyki, a także zapewnienie dogodnego i integracyjnego wsparcia finansowego dla przedsiębiorstw w parku.

Zdjęcia, załączniki, linki:

Link: http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=430337

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/1907462/Guian.jpg

Fot.: Zakątek parku przemysłowego Nowej Strefy Gui’an; produkcja sprzętu najwyższej klasy

Źródło: Guian New Area Management Committee

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.09.2022, 15:53
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.